Stříbrná Dolní Bečva

20. března 2012 v 10:21 | Kapitán |  Turnaje a výsledky

V nezvyklé datum 17.03.2012 se uskutečnil tradiční volejbalový turnaj "O pohár starosty" na Dolní Bečvě a tým CoolTuristů u toho nemohl chybět!Sestavu našeho týmu vyjma mé osoby tvořili jako obvykle: Jakub Grenar, Kateřina Blinková, Ráďa Blinka a Honzík Chovanců. Po delší době se k nám opět přidala i Janča Barabášová a na velmi dobrý manšaft slibující perfektní volejbalový den tak bylo zaděláno!

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 našlapaných manšaftů, přičemž v samotném úvodu kapitáni jednotlivých celků losovali obsazení dvou základních skupin. Našemu celku los z pohledu kvality soupeřů skutečně "přál". Skupina B, kterou nám los přiřknul totiž čítala dále nám velmi dobře známý tým Interdekor - největší favorit turnaje, za zmínku pak stojí též ambiciózní tým Komety v jejichž sestavě se objevil i hornobečvanský volejbalista Tom Machálek. Systém turnaje sliboval opravdovou TURBO porci volejbalu, jelikož se hrálo na tři sety hrané do 20ti bodů - co set, to bod do celkové tabulky.

Hned v úvodu nám bylo souzeno utkat se s favoritem - Interdekor. Mohli jsme v tomto zápasu spoléhat na cestovní únavu soupeře, na jejich momentální nerozehranost nebo ve své podstatě na naše "domácí" prostředí… ale to bychom my museli být čiperní, sehraní a hrát skutečně doma. Soupeř byl v tomto duelu jednoznačně lepším a až na výjimky v jednotlivých rozehrách dominoval. Zaslouženě si tak dokráčel pro výhru 3:0. Naše situace ve skupině se touto jasnou prohrou zcela vyjasnila - abychom mohli bojovat o jakékoliv lepší umístění na turnaji, museli jsme oba další soupeře ve skupině porazit! Nakonec se tak s přispěním štěstěny skutečně stalo… Tým Tomáše Machálka Komety nám ale opravdu těžce vzdoroval. Důkazem budiž výsledky jednotlivých setů v poměru: 24:22, 18:20 a 22:20… Nervy drásající souboj ve kterém vítěz dopředu nebyl znám. Být ve středu našeho týmu nějaký kardiak, zřejmě duel nedohraje. Co však znamenalo zklamání na straně jedná, obrovskou radost znamenalo na straně naší. Vzhledem k tomu, že jsme si ve stejném poměru 2:1 poradili i s posledním soupeřem ve skupině již ale v ne tak zajímavém souboji, a protože tým Interdekor samozřejmě žádného přemožitele nenašel, postupovali jsme ze skupiny z 2. místa.

Další systém turnaje byl pak stanoven tak, že první dva celky z každé skupiny utvoří skupinu novou, stejně jako celky z třetího a čtvrtého místa obou skupin, vzájemné zápasy a body získané z těchto duelů se započítávaly. Každý tým byl tak ušetřen jednoho zápasu a utkal se pouze s týmem, se kterým síly do té doby ještě nezměřil. Žel tomu, kdo toužil po odvetě…

Tým Vlčáci a tým Citrusy reprezentovali vítěze skupiny A. Volejbal předváděly oba týmy dobrý, o to žádná, ale vzdorovat hře naší nebo hře suverénních Interdekorů nedokázal žádný z nich. Poté, co své zápasy vyhrál Interdekor i náš tým, bylo rozhodnuto. Úvodní porážka ze strany favorita nakonec rozhodla i o jeho konečném umístění nad námi. Dlužno dodat, že kdo prostě umí, ten umí…

První místo na turnaji a krásnou sošku Radegasta si tedy odvezlo družstvo z Karviné. Diplom za místo druhé a pár lahvinek přívlastkových vín jsme si 8 km východně odvezli my a konečné třetí místo pak vybojovali Vlčáci.

Vymazlený gulášek s čerstvým chlebíkem (dokud tedy chlebík byl) se stal precizní tečkou výjimečného volejbalového dne. Díky všem za dobrý turnaj a skvělou hru!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.