Noční turnaj Olina Kliky

12. března 2012 v 14:05 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
V noci ze dne 09.03.2012 se v hale při ZŠ TGM v Horní Bečvě uskutečnil již 4. ročník nočního volejbalového turnaje pořádaný spolkem Ohlá klika. Jak již bývá dobrým zvykem na všech akcích pořádaných Ohlou klikou, jednalo se opět o velmi nevšední zážitek!


Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev, které byly dopředu náhodně rozlosovány do dvou skupin. Domácích družstev se na tomto turnaji sešlo hned několik - Coolturisti, Do počtu a Odpadlíci, nicméně za "domácí" družstva lze na tomto turnaji považovat téměř všechny. Důvod je prostý - každý zná každého. Z tohoto motta také vyplynula velmi přátelská a pohodová atmosféra, která turnaj opanovala, přesto si troufám tvrdit, že o nervy drásající a vyrovnané bitvy nebyla nouze.

Naše družstvo Coolturistů se ve skupině postupně utkalo s týmy: Do počtu, Odpadlíci, No name a Red dwarf, přičemž přemožitele jsme nenašli. Ve skupině jsme s horším poměrem míčů v jednotlivých setech remizovali s týmem Red dwarf a týmem No name. Výsledky dalších zápasů ve skupině pak v konečném zúčtování rozhodly o tom, že ze skupiny jsme do následujícího čtvrtfinálového pavouku postupovali z druhého místa. Přidělen nám byl soupeř okupující 3. příčku druhé skupiny - tým Dolňáci. Soupeř nakonec po férovém, ale tuhém boji padl, přičemž jedním z rozhodujících faktorů zápasu se ukázala být již pokročilá ranní doba a s tím související fyzická i společenská únava. V pavouku jsme tak pokročili do semifinále - čili prosté bitvy o medailové příčky. V utkání následujícím nám tvrdou stopku vystavilo hostující družstvo z Karviné - Interdekor. Po celý turnaj si tento tým držel stabilní výkonnost, která jednoduše předčila všechny ostatní zůčastněné týmy. Nebylo tak žádným dílem náhody to, že karvinský tým si v semifinále poradil s odporem Coolturistů a ve finále lehce zdolal tým zvaný Srdcaři. Náš tým Coolturistů tak neměl v utkání o 3. místo vůbec nic jistého. Jelo se fyzicky opravdu na doraz. Volejbalisté obou týmů se po palubovce doslova ploužili. Myslím, že nejeden účastník by se raději než na stupních vítězů, viděl v posteli… Vskutku, tak náročným tento volejbal byl. Větší vůli po vítězství nakonec prokázal náš tým.

Jakožto poslední ryze domácí zástupce volejbalu jsme tak na tomto maratónu vybojovali bronzové medaile, které se přetavily v 0,5 litrů lepkavého zeleného moku! Vzhledem k tomu, že 17.03.2012 se koná další turnaj, pro změnu pořádaný obcí Dolní Bečva, bude nám naše cena velmi užitečnou…


Sestava Coolturistů:

Rostislav Güttler
Jan Chovanec
Jakub Grenar
David Bambušek
Petra Holcerová
Eva Vlčková
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.