Po sportovním plese na volejbal zase

23. ledna 2012 v 11:35 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
Dne 21.01.2012 se ve Vratičově uskutečnil Novoroční volejbalový turnaj, na kterém nechyběl ani náš bečvanský manšaft. Zejména účast našeho týmu je pak o to cennější, že jsme se na turnaj vydali i přesto, že převážná většina z nás držela do pozdních ranních hodin prapor nevázané zábavy na Hornobečvanském plese sportovců…


Co sportovci předváděli v noci na plese, to byla jedna radost, to samé se však zjevně nedalo říci druhého dne při hře zvané volejbal. Organizátorem turnaje jsme byli navíc předurčeni k tomu, abychom zvládli hned úvodní duel turnaje, kterého se zúčastnilo celkem 5 družstev. Hrálo se pak systémem každý s každým ve dvou setech hraných do 25 bodů.

Proti nám tedy na začátek nastoupilo družstvo zvané InterDekor - horký favorit celého turnaje. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel, záhy jsme prohrávali snad o sedm bodů a přesto, že nás zatím neopouštěla dobrá nálada ani chuť na volejbal, ve zvrat věřil asi málokdo. Jenže stalo se… Krev v našich žilách, značně zředěná hektolitry zeleného moku, doslova vzňala a vlna euforie nás vymrštila vzhůru tak razantně, že jsme průběh setu zcela zvrátili a nakonec též dovedli set do vítězného konce! Na úvod hodně dobrá práce. Ve druhém setu jsme se již smířili s tím, že favorit je dán jednoznačně a v podstatě bez jakéhokoliv řádného vzdoru, hráli jsme jen druhé housle. Spokojili se s přijatelnou remízou 1:1.

Zápas s týmem InterDekor nás však stál mnoho sil a mnoho potu - to se nakonec projevilo, jako rozhodující fakt pro další utkání… Div, že propocené trikoty nezezelenaly. Stejně, jako se pot uvolňoval z pórů pokožky, vyprchaly též promile zelené z našich těl. Bez povoleného dopingu a jen s minimálním spánkovým fondem nemohl pro nás být další průběh turnaje přijatelným. Bojovali jsme, to ano… Snažili jsme se, to ano… V nejednom ze setů následných jsme měli herní potenciál nato, abychom soupeře porazili, to ano… Chyběl však ona magická a značně podceňovaná ENERGIE. Nepomohl by nám zřejmě ani sebesilnější elektrický výboj. Hra nás sice stále bavila, ale nač jsme sáhli, to skončilo nezdarem. Páska byla proti nám, strop nízké haly byl proti nám, rozhodčí byl proti nám, lajny hřiště jakoby si dělaly, co se jim zlíbí a o všemožných odrazech, které nakonec nikdy neskončily na druhé straně vysoké sítě, se raději ani nezmiňuji… Nepodali jsme rozhodně 100% výkon, protože jsme jej prostě ani podat nemohli a štěstí jsme toho dne zapomněli na plese, kde se jen tak povalovalo pod stolem s kupou tombolových lístků… Po věru nečekané remíze jsme už prostě projeli, co se dalo Smějící se

Sobota to byla strávená příjemně. Vratimovský comeback po několika letech se nám myslím také líbil. Vem čert to, že se nám nedařilo, vem čert to, že jsme to nevzali trošku zodpovědněji, toxiny z těla jsme vypotili a dobrý volejbal jsme si taky zahráli. Zbytek je jen nicotnou otázkou priorit.

Sestava Coolturistů As Bečvy:
Rostis Güttler
Kuba Grenar
Pepa Vavřín
Ráďa Blinka
Kačka Blinková
Hanka Hatlapatková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.