Na Štepána tradice - volejbalu velice

29. prosince 2011 v 14:50 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
Opravdu tradiční, mezi širokou volejbalovou veřejností vžitý, Štěpánský volejbalový turnaj na Horní Bečvě jest. Pro mnohé je po svátcích Vánočních a s tím spojeným přejídáním, pohyb při sportu pod vysokou sítí, doslova osvobozením. Jiní pak i při této příležitosti pokračují ve svátečním hodování, protože občerstvení v podobě stravy i v podobách tekutých je také zajištěno. Letošní porce volejbalu však byla přímo zdrcující. Na turnaji startovalo celkem 14 týmů rozlosovaných do dvou skupin - nutno pak podotknout, že obě skupiny byly velmi vyrovnané a celková volejbalová kvalita pak zcela jistě převyšovala ročníky minulé.


Vzhledem k tradičně mnou nepřekousnutelnému obsazení každého smíšeného družstva ve formátu alespoň 3+3 a vzhledem k dříve zmíněné oblíbenosti tohoto turnaje a opravdovému nedostatku volejbalovým umem obdařených dívek, nejedno družstvo řešilo problém se základní sestavou. Toho času jsem měl já a mé družstvo velké štěstí, podařilo se nám díky kontaktům na všechny strany rozhozených kápnout na zajímavou dívku a teď již mohu říci - novou kamarádku. Nepřekonatelné a nezastupitelné dívčí opory Coolturistů - Janču Barabášovou a Kačku Blinkovou doplnila Markétka Veselá. Mužskou polovinu týmu k mé osobě doplnili Jakub Grenar a Ráďa Blinka. Byl tak sestaven tým, který neměl jediný slabý článek a na dobrou a kvalitní hru bylo dopředu zaděláno. S odstupem času mohu říci, že lépe jsem si snad již zahrát nemohl…
Družstvo Coolturistů se ve skupině utkalo postupně s těmito týmy - dolnobečvanskými Wanted, meziříčskými Bambusové výhonky, hornobečvanským sokem Do počtu, vsetínskými Baskeťáky a dále týmem z názvem Golemi a Dream team.
Až se slzy v očích je však nutné konstatovat, že jediným přemožitelem našeho celku se stalo družstvo, které nám snad není přáno porazit - Wanted. Vyrovnaný a tuhý boj o každý míč v každé sadě, pro náš tým leč marný - porážky 20:18 a 21:19 budiž toho důkazem. Tento zápas stal se nám nakonec osudným, protože následná remíza s Bambusovými výhonky s mírně negativním vzájemným skóre, odsunula tým Coolturistů až na třetí - nepostupové místo ve skupině. Sen o bedně tak zůstal opět pouze snem. Celkové 6. místo je vzhledem ke kvalitnímu obsazení turnaje jisto jistě úspěchem, ale ne když si uvědomíme, jak málo o tom rozhodlo.
Inu výhry jsme se sice nedočkali, co nám však už nikdy nikdo nevezme je fakt, že jsme jako jediný tým remizovali s celkovým vítězem turnaje - Bambusovými výhonky. Nikdo nám pak nemůže ani uzmout výborný pocit ze hry. Kvalita hry byla vysoká a naše nová opora Markétka do týmu zapadla, jako by s námi hrávala roky. Budiž alespoň to, jakož dobrý příslib pro turnaje budoucí… Všem spoluhráčům patří velké díky.

Zbývá ještě informace, jaké bylo celkové pořadí turnaje:
 1. Bambusové výhonky
 2. Vlčáci
 3. Besťáci
 4. Wanted
 5. Assimo
 6. Coolturisti
 7. Smash team
 8. Nouhou
 9. Dream team
 10. Baskeťáci
 11. Do počtu
 12. Dacani
 13. Golémi
 14. Bečvani

Sestava Coolturisti:
Rostislav Güttler
Jakub Grenar
Radim Blinka
Kateřina Blinková
Jana Barabášová
Markéta Veselá
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:38 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.