Dost dobrá odbíjená v Dobré

4. prosince 2011 v 14:37 | Kapitán |  Turnaje a výsledky

Dne 03.12.2011 se v hale Základní školy v obci Dobrá, okres Frýdek-Místek, uskutečnil tradiční mikulášský volejbalový turnaj amatérských smíšených družstev a družstvo Horní Bečvy bylo historicky poprvé u toho. Ostravský kraj obecně považuji za volejbalovou baštu. Důkazem budiž hned několik amatérských volejbalových ligových soutěží - Ostravská volejbalová liga, Beskydská volejbalová liga, Region Beskydy volejbalová liga… Volejbal je zde součástí života v podstatě každého sportem zapáleného člověka. Právě tradiční mikulášský volejbalový turnaj jsme objevili na webových stránkách RBVL a zaslané přihlášky na tento turnaj nemůžeme vůbec litovat.


Pravdou ale je, že peripetie se složením sestavy byly opravdu zcela nezvyklé. Účet za telefonní hovory zprostředkované mobilním operátorem dosáhl opravdu astronomické výše, množství oslovených bečvanských volejbalových nadšenců zcela jistě přesáhlo počet všech prstů, které se jen dají na končetinách napočítat. Zřízení speciálního nominačního výboru by bylo určitě levnější a efektivnější variantou k sestavení reprezentačního týmu… již věřím, že management má své opodstatnění Úžasný Nicméně, díky našemu neutuchajícímu nadšení pro věc, podařilo se nakonec dát dohromady opravdu výborný tým.

Samotný turnaj neměl z organizačního hlediska jedinou chybičku, pořadatelům tímto skládám opravdu hlubokou poklonu. Ono taky startovné 100,- Kč na osobu je adekvátní cena k tomu, že si člověk zahraje celý den halový volejbal. Jenže v té stokoruně měl každý účastník navíc uvítací kafíčko s precizním domácím povidlovým koblížkem, gulášek z výběrového masa a milovníci uzenin si mohli pochutnat na klobásce… To vše se dalo spláchnout desítkovým Radegastem za dvacku a na pohodovou atmosféru bylo se vším všudy zaděláno. V mnohém se dá přiučit, neznalým pak zůstává nad takovým luxusem rozum stát.

Dvanáct nastoupených týmu bylo v počátku rozlosováno do dvou skupin, přičemž se ve skupině utkal každý s každým ve dvou setech hraných do 20-ti bodů. Pořádná porce volejbalového vydovádění ve vysokém nasazení již v základních skupinách, ze kterých se vždy jen dva první celky mohly utkat o příčky nejvyšší. Konečné pořadí a umístění všech celků na tomto turnaji je mi neznámo. Vzhledem k nabitým individuálním plánům všech členů bečvanského týmu a probíhajícímu 1. Hornobečvanskému jarmarku jsme se po odehrání zápasů v základní skupině rozhodli opustit dějiště turnaje v Dobré a vydat se na cestu domů. Víme jen, že po řekněme tradičně nevyrovnaných výkonech jak v jednotlivých sadách, tak v každém zápase, obsadili jsme konečné 9. místo za celkem 3 remízy s aktivním skóre a dva duely z nichž jsme odešli poraženi.

Suma sumárum - vše již bylo řečeno, respektive popsáno. Přihláška na další ročník již byla podána, v neúčasti zabrání jen zlomená končetina, nebo …

Sestava:

Rostislav Güttler - C
Radek Blinka
Jakub Grenar
Josef Vavřín
Kateřina Blinková
Hanka Hatlapatková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.