Předpouťové sousedské volejbalování

2. července 2011 v 12:31 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
24.07.2011 od 16.00 hod. se v hale při ZŠ TGM v Horní Bečvě uskutečnilo tradiční volejbalové klání - předpouťový volejbalový turnaj smíšených družstev. Tradičním pro Horní Bečvu bylo i rovnoměrné rozložení mužů a žen v jednotlivých družstvech, tedy 3+3.

Tým Coolturistů měl však pro tentokrát velmi netradiční složení… Jelikož je tento turnaj určen jen a jen hornobečvanům a více, než kdy jindy jde toho času především o dobrou náladu, přátelské posezení a oddychový volejbal, nabízela se tak zcela sama myšlenka dát okusit chuť turnajem přikořeněného volejbalu i těm, kterým je volejbal z jakéhokoliv důvodu mnohdy zapovězen. Stálicemi Coolturistů byli tak pro tentokrát jen kapitán, čili já a smečař Honzík Chovanců. Po velmi dlouhé odmlce vinou zcela nejnevinnějšího stvoření na světě - bejbátka (krásná věta…) se do sestavy vrátila Peťka Urbanová pro níž rodinnou atmosféru dokresloval přímo v sestavě sám její muž Jarda Urbanů. Šeštici kompletovaly nerozlučné kamarádky Peťka Žitníková a Janča Vašková.

Mnoho dalších manšaftů tvořili volejbalisté ještě školou povinní, takže k horkým favoritům na vítězství v tomto turnaji se po Coolturistech a týmu Do počtu řadili také zkušení Kantoři. V prvním utkání jsme změřili síly právě s týmem Do počtu, kdy výsledkem byla pro nás přijatelná remíza, zhodnocena navíc dvěma body do tabulky díky daleko lepšímu poměru míčů z tohoto zápasu. Další dva zápasy proběhly pro Coolturisty zcela podle připraveného scénáře - plný bodový zisk bez sebemenších problémů. Zápas, který měl určit v podstatě vítěze turnaje, byl zápas č. 4, kdy se proti nám postavili dosud neporažení Kantoři. Vyrovnaný a litý boj se v přátelském duchu odehrával v setu prvním. Soupeřem Coolturistů byly však také velmi oslnivé sluneční paprsky, od čehož byl tým Kantorů ušetřen. I přes tuto nevýhodu, která zavinila ztrátu nejednoho míče skončil zápas relativně těsnou prohrou 20:16. Doslova a do písmene zlomový okamžik utkání přišel hned v úvodních výměnách setu druhého. Po jednom ze soubojů na síti jsem poněkud nešťastně, leč pro volejbal velmi charakteristicky, doskočil na nohu soupeře (k porušení pravidel zřejmě nedošlo) a své účinkování na turnaji jsem ukončil s rozsáhlým výronem kotníku. Nejen že tým přišel o mě, ale navíc o další dvě opory, které nemohly chybět u následného pohotovostního ošetřování. Takže suma sumárum půl týmu bylo následně ze hry, druhá půlka asi mírně otřesená a náhradníci zase nesehraní nebo - dá-li se to tak říci - jiných kvalit.
Prohra s Kantory i ve druhém setu a další klopýtnutí v následném zápase se snadným soupeřem odsunulo tým Coolturistů až na výslednou třetí pozici.

Vítězem turnaje se tedy stali Kantoři, druhým umístěným byl tým Do počtu a bronzovými medailemi byl ověnčen tým Coolturistů.

A volejbalu 3x ZDAR!!! A minimálně na měsíc pohov ...