10. března 2011 v 21:36 | Kapitán |  RBVL 10/11
ohlaklika.com - Rintintin Team 0:2
ohlaklika.com - Starmes 2:1
ohlaklika.com - TJ Sokol Chotěbuz 2:1

Dne 13.02.2011 hostila hala ve Frýdku-Místku již 5. kolo RBVL ligy B. V tomto kole mělo dojít ke konečnému zúčtování základní skupiny. Prvních 8 celků v tabulce po tomto hracím kole bude bojovat o 1. - 8. místo celkově, zbylá družstva o umístění další. Systém je poněkud složitější, takže si jej nechám až na ono zcela osudové kolo příští hrací termín.

Naše družstvo si před samotným započetím hracího dne mohlo klást ambice hrát o poslední 8. místo, zajišťující ještě boj o celkové prvenství alespoň co se ligy B týká.

Prvním soupeřem toho dne nám však byl velmi těžký soupeř - Rintintin team. Družstvo původem ze Slovenska je totiž herně velmi vyspělé a kvalitní. Samozřejmě tomu odpovídá jeho postavení v tabulce… Leč vývoj utkání kvalitativnímu rozdílu našich celků příliš neodpovídal, alespoň ne v 1.setu. Soupeře jsme trápili v každém směru, sám jsem nevěřil tomu, že hned první set, prvního zápasu, může naše družstvo předvádět takový výkon. Skutečně to nebývá zvykem, začátky v našem podání bývají bezduché a vlahé. Každopádně jsme soupeře zaskočili velmi obětavou hrou v poli, na naše poměry precizní koncovkou a skvělým blokem. Byla to určitě atraktivní podívaná a hezký volejbal. Bohužel v závěru setu se od nás tolik potřebné štěstí odvrátilo. V neuvěřitelně vypjaté koncovce jsme totiž i zásluhou jednoho chybného výroku sudího, podlehli 26:24. Soupeř se pak v setu druhém už přespříliš zaskočit nenechal a po mnohem jistějším výkonu si po výhře 25:16 dokráčel pro zisk vítězství 2:0 nad našim celkem.

Druhý zápas byl z našeho pohledu rovněž velmi atraktivní. Naděje k zisku 8. místa stále žila, leč potřebovali jsme rozhodně bodovat. Výkon celku tomu zprvu odpovídal. Bojovali jsme s týmem Starmes, soupeř tabulkově vyrovnaných kvalit. První sada však byla pevně v našich rukou. S naprostou grácií jsme si po výhře 25:15 v první setu kráčeli i pro zisk druhé sady. Nicméně kdo počítal, ten se přepočítal. Druhá sada totiž byla mnohem vyrovnanější, než ta první. Po nezasloužené pýše přišel tvrdý pád. Soupeř byl z naší strany podceněn a tudíž zaslouženě druhou sadu vyhrál a vyrovnal tak stav onoho utkání. Pro nás to byla, jak se později ukázalo, relativně klíčová ztráta setu. Nejen z pohledu boje o vysněné 8.míst, ale i z toho pohledu, že rozhodující set byl opět jen a jen v naší režii - 15:8 a 2:1 pro nás.

Poslední soupeř základní části a beznadějně poslední tým se zatím nulovým bodovým ziskem… TJ Sokol Chotěbuz proti ohleklice.com. Soupeř to byl sympatický a herně aktivní. Je mi záhadou, že jejich celek nedokázal dosud získat žádný bod, nicméně naše kvality byly rovněž poněkud výše. Jenže to přišla na řadu druhá záhada. Z nějakého neznámého důvodu, ač vědomi si potřeby všech možných bodů, nedokázali jsme se soustředit na hru odpovídajícím způsobem. Zbytečné chyby prameňující snad z nervozity nebo únavy nás dostávaly v průběhu setu stále víc do úzkých. Zatímco soupeř s každým míčem sílil, náš celek se kácel do kolen. Soupeř cítil životní šanci a tu nakonec využil. Náš celek byl ten den týmem, který rozdal tu největší radost. Družstvo TJ Sokol Chotěbuz se totiž mohl po výhře 25:23 radovat ze zisku prvního bodu v této soutěži. Náš mocný nápor, díky kterému jsme konečně začali předvádět to, co v nás skutečně je a onen hrací den i bylo, přišel v tomto utkání až v setu s číslovkou 2 a 3. Jenže ani vítězství 2:1 nemohlo v tomto boji rozhodnout o našem vítězství. Je to smutné, ale i přesto jsme byli celkem poražených. Zvlášť po shlédnutí konečného zúčtování jsme mohli 2x smutnit. Jeden jediný bod nám totiž chyběl v tabulce k tomu, abychom se umístili na 8. místě a bojovali tak o posty nejvyšší.

Ten den to mohl být bod již z utkání prvního, který nám chyběl… nepodcenit soupeře Starmes a co víc, nedarovat tolik důležitý bod beznadějně poslednímu týmu soutěže… mohlo to dopadnout přesně podle našich představ. Marné je plakání nad rozlitým mlékem, doufejme, že následující playoff bojů o 8. - 16. místo si jak se patří užijeme a že budeme úspěšní. Jinak budeme moci litovat po třetí.

Sestava: Rostislav Güttler, Jan Chovanec, Jakub Grenar, Josef Prorok, Kateřina Blinková, Jana Barabášová