Havárie z rána, pro nás těžká rána

23. ledna 2011 v 14:55 | Kapitán |  RBVL 10/11
ohlaklika.com - Wanted          0:2
ohlaklika.com - Sova               2:0      
ohlaklika.com - Bahňáci          0:2

Tak jako minule, musím i dnes konstatovat, že každého dne není posvícení… Příhody tohoto dne se zřejmě mnohým z nás vryjí nesmazatelně do paměti. Den jako každý jiný totiž začal velmi nešťastně. Zřejmě značně namrzlá vozovka před obcí Bílá totiž způsobila, že akční síly jednoho z našich vozidel, jež nás měly přepravit do samotného dějiště veškerého volejbalového dění, střetly se s silou odstředivou mnohem dříve, než by řidič onoho vozidla v daném okamžiku očekával. 

Pneumatiky vozidla Ford Focus prostě nedokázaly na kluzkém povrchu přenést veškerou trakční sílu a udržet tak na vozovce stopu volenou řidičem. Výsledkem toho všeho bylo naštěstí jen několik pomačkaných plechů… Zdraví všech účastníků nehody zůstalo pevné, jak luteránská víra. Start v RBVL toho dne byl do značné míry ohrožen. Možná po takové události ani nebyla chuť věnovat se ještě volejbalu. Každopádně zmobilizovali jsme veškeré síly a po odstranění všech následků tohoto nepříjemného okamžiku, vydali jsme se hájit svou vlastní čest.

První set, prvního utkání se soupeřem Wanted se nesl ve znamení silného otřesu. Schylovalo se k ostudě… a to se soupeřem, který se dá zcela jistě nazvat největším rivalem. Dolnobečvani ale letos již v optimální sestavě předvádějí dobrý volejbal. Nedalo se čekat, že by jim zrovna náš tým ze středu tabulky dělal nějaké potíže, nicméně prohra to byla úděsná, její přesný výsledek nechám čtenářům raději utajen. Druhý set jsme se otřepali, zažili co je to míč, přišli na to jak hrát, zase až do jednoho okamžiku. Nedokázali jsme složit míč, zahazovali jsme tutové bodovky, volejbalový rozum byl také stranou - byl to zmar. Utkání na které jsme se tolik těšili skončilo naší hanbou. Opravdu jsem si přál být důstojnějším soupeřem, než tomu ve skutečnosti bylo. 0:2 a hodně špatný start.

Po chvíli pauzy jali jsme se nabrat nových psychických sil proti soupeři papírově slabšímu - SOVA. Musím říct, že volejbal to byl jiný… dobrý a hezký. Sám na sobě jsem cítil zdravý zápal ze hry. Hezké a efektivní výměny byly základním kamenem předváděné hry. Mohu s klidným svědomím říci, že jsme byli o kousek lepší. Byl to ten potřebný klid, který změnil naši hru. Zřejmě celé družstvo totiž cítilo, že tohle je soupeř, který je k poražení a najednou to šlo. Nejen že jsme si fantasticky zahráli, zapomenuli na vše, co předcházelo… ale navíc jsme plně bodovali. 2:0 a nálada byla lepší.

Na závěr dne přišel odsunutý zápas s Bahňáky. Odsunutý zápas z rána, po oněch nepříjemných událostech. Leč podali jsme našim soupeřům děkovný panáček za shovívavost, tajně přitom doufaje ve zhoršené schopnosti dnem znavených volejbalistů, nezdařilo se. Sám sebe se ptám proč, ale první set jsme znovu vyhořeli, jak papíroví čertíci. Trefit se z relativně dobře nahraného míče do čárami vyznačeného čtverce 9x9 m, byl pro některé z nás prostě nadlidský úkon. Buď se stala osudnou vysoko natažená síť, nebo onen prudce letící míč zastavil až o protější zeď. Takový pocit z toho mám. Každý smečař chtěl bodovat, ale málo kdo na to toho dne měl. Velkého nebo spíše dobrého hráče dělá přece i to, že v daný okamžik dokáže dobře vyhodnotit situaci a rozehru zakončí i jiným způsobem. Nemluvím to jen o možnosti zalít míč, ale i o možnosti snížení razance útoku a postupného získávání sebevědomí… jenže některým se to vysvětluje marně. Když druhý set jsme se do značné míry poučili ze svých chyb, vedli jsme, měli na rukou vyrovnání, doplatili jsme nakonec stejně přesně na to, čemu jsem teď věnoval pár řádek. Miliarda našich nevynucených chyb nás stála lepší bodový zisk, lepší pocit ze hry a lepší pocit z nás samotných. Po relativně dobře rozehraném ročníku se tak znovu zmítáme na dně. Snad se zdaří lépe příští kolo, kdy nastoupíme se značným zbytkovým alkoholem v krvi - 12.2.2011 nás čeká Bečvanské maskování, den následující RBVL… Hodně zdaru nám všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Crash Crash | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 6:05 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

2 Slavomír Slavomír | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 19:49 | Reagovat

Super blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.