Není posvícení každého dne

15. prosince 2010 v 21:25 | Kapitán |  RBVL 10/11
ohlaklika.com - Veteráni                                 0:2
ohlaklika.com - Amatéři z Paskova                2:1
ohlaklika.com - ČSAD Frýdek-Místek             0:2

Několika denní pauzu musel jsem si vzít, abych vstřebal dojmy z dosud jistě nejhoršího vystoupení v RBVL… tedy alespoň co se tohoto ročníku týče. Pokud bych dobře zapátral ve své paměti, nebo v pamětích psaných na těchto stránkách, jistě bych přišel nato, že nejhorší to nebylo.

Nicméně k věci samotné. Hned ze startu dne určeného volejbalovým kláním RBVL, jakožto organizátor volejbalového dění musel jsem řešit otázku náhradníka pro post smečaře. Ohlá klika jest organizací vydařenou, se samými povedenými akcičkami… Ovšem tak, jako jsem ohloklikácký prima večurek, pořádaný v předvečer (noc) RBVL, já osobně přežil v pohodě a klidu, tak jako ho v pohodě a klidu přežil i jeho strůjce Honzík Chovanců, nepřežil ho náš milý Kubík. S nervovým vypětím vyslechl sem si jeho telefonát a ihned po jeho ukončení, jal jsem se shánět náhradu na jeho post. Pepi Prorok, chvála bohu, večírek taktéž přežil, nuže se mohl dalšího volejbalového kola zúčastnit. Nezastupitelné pozice v týmu měly jako vždy ženské opory Janča Barabášová a Kačka Blinková. V sestavě nechyběl ani do Frýdecko-Místeckého okresu přestěhovavší se Mára Děcký.

V prvním utkání jsme narazili na lídra tabulky skupiny B - Veterány. Jaký název družstva, taková realita na palubovce. Velmi vysocí mohykání s mírně prošedivělými vlasy. Co proti nám mohli ztrácet na kondici, snadno to vyrovnali naprostou výškovou převahou, herním umem a nasbíranými zkušenostmi. Po celý zápas hráli, co potřebovali. Na jejich tvářích se snad neobjevila ani jediná krůpěj potu, neb své útoky vedli s neomylnou přesností a své pozice v poli zas hájili s naprostou lehkostí. Dravé mládí tentokrát nemělo žádnou šanci. Těžko tuto prohru připisovat něčemu jinému. Domnívám se, že ani před zápasový klid, namísto nočního holdování nevázané zábavě, by ke kýženému vítězství nevedl.

Dalším soupeřem toho dne, s nevydařeným začátkem a nevydařeným prvním duelem, bylo družstvo s názvem Amatéři z Paskova. První okamžiky, možná i celá úvodní sada pak dala na chvíli zapomenout všem nešvarům toho dne. Bohužel to netrvalo věčně… Poté, co jsme úvodní sadu relativně bez problémů vyhráli, přišla sada druhá, v jejím začátku jsme si nedokázali poradit s příjmem a velmi záhy jsme prohrávali vysokým bodovým rozdílem. Napříč všemu, koncovku jsme takřka ovládli, říkám takřka, protože i přesto, že jsme dokázali při match ballu soupeře skóre 4-mi body v řadě vyrovnat, nedokázali jsme využít mírné psychické nestability soupeře a v poměru 30:32 podlehli. Ani rozhodující set nebyl z naší strany žádná óda na radost. Trápili jsme se a je dle mého názoru jen dílem náhody, či horších kvalit soupeře, že jsme nakonec dokázali tuto sadu, rozhodující o bodíku navíc, vyhrát v nejtěsnějším možném poměru - 15:13.

Nekonečná je lidská hloupost, nekonečný byl nezdar našeho týmu ten den. Každý den sice není posvícení, ale výkon, který mužská část týmu předváděla celý hrací den 12.12.2010, ještě umocněný naprostou smečařskou impotencí v závěrečném utkání, tak ten si za rámeček, Pánové, jistě nedáme. Nebyla to kvalita soupeře, byla to skutečně naše nemohoucnost, která rozhodovala. Pokud by náš tým disponoval statistikem, počítajícím úspěšnost jednotlivých úderů, odhadoval bych dílčí činnosti asi takto: příjem 70% - tu bych zásadní problém neviděl, následuje přihrávka našich něžných spoluhráček 80% - což je vzhledem ke kvalitě toho příjmu vynikající výkon, však smečí s 10% úspěšností se toho moc dělat nedalo. Až takto tragicky vidím náš herní projev. Lehce pak uvěřit tomu, že jsme s týmem papírově slabším prohráli jednoduše 0:2.

Těžko na tomto místě říci, že se musíme zaměřit na individuální herní situace, činnosti nebo nějaký jiný odborný "blábol". Že lepší už nebudeme a že čas na poctivý a zejména pravidelný volejbalový trénink nemá nikdo z nás, to je neomylný fakt. Ten den se nám to navíc prostě všechno posr*lo a tím bude na místě tento report ukončit…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amartuvshin Amartuvshin | E-mail | Web | 29. června 2012 v 11:20 | Reagovat

Fajn blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.