20. října 2010 v 11:00 | Kapitán |  RBVL 10/11
ohlaklika.com - Plumstars     0:2
ohlaklika.com - Ostravička    2:0
ohlaklika.com - Raškovice     1:2

Po delším čekání je to opět tady! Nový ročník RBVL se opět rozjel a to prvním hracím dnem 17.10.2010, kdy po slavnostním zahájení startovala liga B. A jaké bylo na úvod počínaní bečvanských vyslanců? …

Pro první hrací den se manšaft ohlekliky.com skládal z těchto lidí: Rostislav Güttler, Marek Děcký, Jakub Grenar, Jožka Prorok, Jana Barabášová. Poslední akvizicí, která měla těžkou úlohu zastoupit jednu z největších opor loňského ročníku, byla Kačka Blinková.

Tým byl složen… a to z lidí, kteří volejbalu holdují, chuti po hře bylo dosti, sebevědomí na rozdávání. Jaká tedy byla realita? V prvním zápase jsme narazili na nám známé družstvo Plumstars, které bylo loni našim katem, kterému se podařilo utnout dvakráte jednu hlavu v témže ročníku. Samotný start v našem podání je omílanou písničkou stále dokola - vlahý, strohý a křečovitý byl náš výkon. Měli jsme spoustu jiných zájmů přes akcemi nabité léto, než se pravidelně scházet a hrát volejbal, nebo se účastnit antukových turnajů. Tomu také připisuji onen vstup do nového ročníku RBVL. Nemohu a nechci nijak snižovat kvalitu soupeře Plumstars, kteří nás vlastně dokázali porazit po třetí za sebou, nicméně číslice zápasu je nešťastně šťastná sedmička - v setu číslo 1, který jsme prohráli rozdílem 5-ti bodů, to bylo 7 zkažených podání, tedy téměř třetina bodů potřebných k zisku sady. V setu druhém to pak bylo 7 hrubých chyb na pozici příjmu z plachtícího podání. Za stavu 9:2 jsme měli po boji již v samém začátku. (Individuální vsuvka - Možná kdyby někdo nebyl ješitný a na ten přítah fakt uhnul, dopadlo by to jinak, že???)

Po tomto zápasu jsme měli delší prostoj, který jsme vyplnili jak jinak, než pivem, jídlem, klábosením a všeobecnou pohodou na tribunách. Samozřejmě jsme ani nemohli nerozebrat náš první zápas. Možná to bylo týmovou debatou, která zcela jistě rozdmýchala společného ducha, scelila nás v jednotu a dodala nám potřebnou jistotu pro další hru… nebo taky kecám a bylo to tím pivem ať tak či tak, druhý zápas a opět známý soupeř Ostravička - skóre z loňska - jedna výhra, jedna prohra. Dnešního dne to však měl být koncert pod taktovkou ohlé kliky. Počáteční nahecování a bodovou přetahovanou v prvním setu se našemu celku podařilo zlomit až v samotné koncovce, nicméně jistá to výhra. Co ovšem přišlo v setu druhém, to zaslouží pochvalu. 25:10 v náš prospěch byl výsledek druhého setu! Tým Ostravičky zcela rezignoval na funkci soupeře. Grandiózní a hladké vítězství a to pěkně prosím bez větších krůpějí potu... ehm, teda Máry se to netýká Nejsme jediní, kteří trpí na "volejbalovou hlavu".

Mezi zápasová pauza a vyvrcholení hracího dne. Tým Raškovice… Osobně jsem v tom týmu poznal několik tváří, které jsem loňského roku vídal v rozličných týmech. Byl to dobrý, volejbalový manšaft. První set z naší strany rovná se NULE. Ano… před zápasem jsem po kuloárech sice prezentoval, že naše síly na tento tým zřejmě stačit nebudou, ale to přeci ještě není důvod k tomu postavit se na hřiště, opravdu… jen se postavit a stát! O to větší jsem tím chtěl vzbudit odhodlání ke vzdoru... A? Svým způsobem se to povedlo… hlavám do sice došlo až následující ho setu, ale došlo a to je hlavní. Druhý set byl z naší strany znamenitý. Grandiózní výkon ze zápasu proti Ostravičce byl několikráte násobně překonán. Co oko mé vidělo, to zřejmě zase dlouho neuvidí. Základní stavební kameny volejbalové hry byly složeny z diamantového příjmu a servisu, přizdobeny byly smaragdovými nahraji a tento klenot byl celý pozlacen pestrým a razantním útokem a takřka neprůchodnou obranou na síti i v poli. Všichni doslova lítali po hřišti. Za udržení míče ve vzduchu bychom snad život položili. Obrovská vůle a ještě větší nasazení všech hráčů a hráček vedly ke kýženému cíli - nečekanému vítězství druhého setu. Klobouk dolů, ale to byla prostě jízda! Budiž důkazem slova sudího utkání, který po této rozehře smekl našemu celku poklonu a vyjádřil díky za dobrý volejbalový zážitek. Zápas sice ještě nebyl u konce, nicméně my se už cítili, jako vítězové. Volejbalový David totiž, alespoň v jednom setu, porazil Goliáše a to se počítá. Třetí set jsme již samozřejmě prohráli, každopádně pro tenhle pocit a zážitek se skutečně vyplatí hrát volejbal.

Týme… víme, že to mohlo být lepší zejména v prvním zápase, každopádně díky všem za "vydřené" 4 body a budu se těšit na další pozitivní volejbalové překvapení v našem podání.