Drsná Mája nakonec druhá

14. června 2010 v 21:02 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
Dne 11.06.2010 se na Horní Bečvě v místní hale uskutečnil předpouťový volejbalový turnaj s přívlastkem - jen pro bečvany. I přes to byla účast hojná, čehož osm zúčastněných družstev budiž důkazem.

Na začátku byla družstva losem rozdělena do dvou skupin, kde se utkala systémem každý s každým. Naše družstvo - Drsná Mája - se hned na začátek turnaje utkala zřejmě s největším favoritem turnaje, týmem CoolTuristů. Mojí milí spoluhráči a kamarádi stáli najednou proti mně. Nicméně taková byla před turnajová domluva a takové bylo složení jednotlivých týmů. Můj ryze rodinný manšaft se zpočátku rozjížděl velmi vlaze, výsledkem čehož byla nepříliš uspokojivá porážka v prvním setu. V setu druhém jsme však jednoznačně mnohem volejbalovějšímu soupeři dokázali vzdorovat a v mnohých činnostech jsme soupeře dokázali předčít! Málokdo v ten okamžik tušil, že se již odehrává předehra skutečného finále. V kapkách potu v úmorných klimatických podmínkách jsme nakonec prohráli i druhý set, nicméně zápas to byl, jako bič. Nechybělo nasazení, emoce, kvalitní výměny a ani drama, protože druhý set skončil v poměru 24:26. Již nikdo v základní skupině nedokázal Drsnou Máju výrazně přibrzdit, tým Do počtu, ani Cocojumbo neměly buď štěstí, kvalitu a nebo patřičné zkušenosti.

Jelikož druhou skupinu vyhrál tým složený z Kantorů ZŠ Horní Bečvy, byli právě oni tím soupeřem, jež nám měl zabránit v postupu do finále, které bylo pro náš tým neskromným přáním. Vedla se vyrovnaná partie, nikdo nechtěl dát kůži na trh lacino a první sadu tak musel ukončit až nepříliš volejbalový úder, který byl naštěstí posouzen v náš prospěch. Nutno dodat, že zřejmě správně, přeci jen se turnaje zúčastnili výhradně amatéři a podobných míčů by bedlivý pozorovatel ten večer napočítal desítky. Ve druhé sadě nám však Kantoři porážku do puntíku vrátili a o všem tak musel rozhodnout až třetí set. V něm, po nervy drásajícím boji a přelévání se skóre z jedné strany na druhou nakonec Drsná Mája doslova silou vůle přetlačila tým Kantorů a po zásluze postoupila do finále. Na druhé straně neměl tým CoolTuristů problém s Fotbalisty, proto došlo k opakování úvodního duelu. Jak turnaj začal, tak také skončil. Ve finále si CoolTuristi s Drsnou Májou dělali víceméně co chtěli. Jednoznačná fyzická převaha tohoto celku byla znát. Drsná Mája znavená po výkonu nad Kantory se již nezmohla na jakoukoliv vlnu odporu, čímž byl do značné míry ovlivněn punc výjimečnosti finálového utkání, ale spokojenost v našem týmu z dosaženého výsledku na turnaji byla silnější.

V boji o třetí místo, si pozici na "bedně" vybojovali Kantoři.

Celkové druhé místo pro Drsnou Máju celkem předčilo naše očekávání v porovnání s konkurencí. Volejbalový výkon našeho celku však zasluhuje přinejmenším slova chvály, úcty a obdivu. Mnohdy i přes nedobře se vyvíjející skóre měl celek dostatek psychických i fyzických sil, které využil ke zvrácení situace.