III. Noční turnaj

1. dubna 2010 v 12:02 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
Všichni se na něj těšili… všichni se na něj připravili… všichni si jej následně užili… všem se na něm líbilo… skoro všichni si odnesli všechny své věci… a skoro všichni se tak trošku opili :-D
Takové je pro začátek resumé čím dál víc populárního volejbalového klání přes celou noc. A jak turnaj probíhal z pohledu CoolTuristů?

Týmy turnaje zúčastněné byly rozlosovány do dvou skupin ve kterých se družstva postupně utkala spolu ve dvou hraných setech do 25 bodů. Po odehrání skupin postupovala první 4 družstva (z celkových 5ti ve skupině) do vyřazovacích bojů playoff - pavouku.

Skupinu, ve které hráli CoolTuristi tvořily dále družstva s názvem EAK, Wanted, Rychlé pípy a PUB tým. V úvodním zápase jsme se utkali s týmem Wanted - jedním z favoritů turnaje. Své postavení Wanted nakonec potvrdilo, porazilo nás v relativně vyrovnaném utkání 2:0 na sety a sebralo nám veškeré body. Naše družstvo ten zápas jevilo ještě velké známky nesehranosti, v poli vládl zmatek a na síti chyběl potřebný klid. Vše se ale mělo měnit k lepšímu…

Další zápas už byla trošku jiná písnička. To proti našemu celku nastoupil PUB tým. Zde jsme měli roli favorita zase splnit my, což se nám do puntíku vydařilo. Tým vedený naší sváteční spoluhráčkou Kačkou Blinkovou sice bojoval, ale na naši jistou a chytrou hru to bohužel nestačilo. Tento tým nastartoval náš malý rozlet k lepším zápasům, když jsme si po tomto zápasu připsali plné 3 body za výhru 2:0.

Manšaft někde od Brna… to byl tým Rychlé pípy. Ne… proti měšťákům přeci ogárci z nejlepší dědiny okresu Vsetína nemohou hrát druhé housle! S odstupem času - jasně nejlepší zápas… Plný emocí, adrenalinu, nádherných výměn a správného hecování… Finále - vyvrcholení turnaje jsem sice neviděl, ale tohle pro mě osobně bylo finále večera. I nezaujatému divákovi se dle mého názoru předváděná hra musela líbit. Zápas byl velice vyrovnaný, jedna pestrá kombinace střídala vzápětí druhou. Leč tým Rychlých píp měl jasnou výškovou převahu, musel se nakonec sklonit před totálním nasazením a bojovným srdíčkem domácích CoolTuristů. Nejkrásnější a nejvyrovnanější zápas skončil 2:0 pro nás (25:23, 26:24)… Nutno však podotknout, že v koncovkách jsme i utíkali hrobníkovi z lopaty - holt podržela nás i štěstěna - parádní zápas :-)

To kouč Mára - stále ještě s nepochůznou nohou skákal radostí ke stropu haly. Vše bral osobně a poctivě, postavení týmu, jaké na začátku důležitě určil,
bylo zajisté příčinou našich dvou výher a všech 6ti bodů do tabulky ;-)

Poslední zápas, který nás tu noc čekal ve skupině, byl zápas proti známému týmu EAK z Rožnova pod Radhoštěm. Skvělá parta lidí, tihle EAK-se musí nechat. Ve vzduchu šla opět cítit rivalita… V nás ještě stále bublal pocit křivdy z posledního měření sil na Dolní Bečvě, kde se nám zranil Márouš… chtělo to pomstu - v duchu fair play samozřejmě! Skutečně se nám to dařilo. První set jsme s naprostou grácií vyhráli rozdílem třídy 25:17 a nikdo z nás nepochyboval, že forma bude gradovat a EAK takzvaně přejedeme! Jenže každý set začíná od nuly, to je stará pravda. Druhý set nám tak nějak nevycházel úplně podle našich představ a týmu EAK to zvedlo sebevědomí… Najednou začali oni tahat za pomyslný delší konec lana a kráčeli si pro vítězství v druhém setu. Nedali jsme sice svou kůži zadarmo, ale naše výkonnost šla dolů, což znamenalo porážku 22:25 a tudíž dělbu tří bodů v poměru 2:1 pro nás.

V naší tabulce jsme tak obsadili vynikající 2. místo hned za téměř bezchybnými Wanted. S ohledem na druhou skupinu nám tak byl přidělen velmi hratelný soupeř pro první kolo play off - tým Do počtu veden hráči, které jsme volejbal učili hrát my - Tomem Machálkem a Pepim Prorokem. Že se nám právě tento zápas stane osudným, to čekal málokdo znás…
Bohužel byl to prostý, holý a nic neříkající fakt. V naši krvi ten zápas již nekolovalo žádné nadšení, byla asi pátá hodina ranní, mnozí byli velmi znaveni tím vším, co se tu noc dělo. Alkohol, rozptýlení, práce před turnajem, nedostatek spánku… to vše se akumulovalo tak dlouho, až to poznamenalo každého jedince v týmu. Najednou se nebylo o koho a co opřít. Zatímco Do počtu byli vyhecováni každým míčem, který padl na zem naší poloviny hřiště, my se jen těžce zvedali a hledali ztracené nadšení a chuť do hry. Ani náš kouč Mára se na to již nedokázal dívat a raději opustil halu - směr domov. Svalnatí turisti se sice ještě odhodlali čelit nepřejícnému osudu, když vyhranou druhou sadou poslali zápas do rozhodujícího setu č. 3, ale vícero sil se v nás již nenašlo. Precizní souhra Machyše na síti s mi neznámou blondýnkou nám zarazila rozhodující úder. CoolTuristi padli a jediné vysvobození, které nás čekalo, byla sprcha ve které se dalo přemýšlet o příčinách onoho nezdaru. Dravé a neunavené mládí slavilo úspěch.

Jaké bylo výsledné pořadí, soupis zápasů, jejich skóre apod. se dozvíte na stránkách www.ohlaklika.com, pořadatelského sdružení.

Co se týče populárního známkování, budu skoupý na slovo... Všichni mají za 1! Jen Mára má za 3... správný kouč se drží týmu až do konce a neodejde při vypjatém zápasu a za druhé nemůže přetrhnout tradici :-D (vtip)