ohlaklika.com - Ostravička 2:1
ohlaklika.com - Dan Team 2:1

Tak jak jsem slíbil, a jak je zřejmě i potřeba, doplňuji volejbalový report víkendu již vlastně minulého. Volejbalová neděle pro nás přinesla poslední klání Region Beskydy volejbalové ligy.

Jak již bylo zmíněno v předchozím příspěvku, byli jsme vinou zranění nuceni odcestovat bez Máry Dáckého, jehož kotník v tu dobu zdobila čerstvá sádra. Naproti tomu nebyl nikterak vytížen Jakub Grenar, pověstného žezla se tak opět ujal Pepi Prorok a sestava byla kompletní.

Čekaly nás ten den 3 zápasy. Zejména vlivem předchozích několika kol, vlivem mnohonásobné smůly, vlivem vlastní volejbalové kvality… a vlastně součtem dalších X vlivů, nemohli jsme celkově v této soutěži pomýšlet na jakkoliv dobré umístění, které jsme si ze startu malovali. V tomto kole bylo již jasné, že lepší, než 25. příčku letos neobsadíme. Systém ligy byl nastaven nějakým způsobem - možná zvláštním, kdy není nikdy dost dobře jasné co se bude dít a jakékoliv kalkulace dopředu… ty byly rovněž pasé. To samotné pak vlastně mohlo přidat soutěži
na atraktivitě a nutit každé družstvo hrát všechny zápasy naplno.

Hned v prvním zápase tohoto dne nám šlo právě o to, dostat se do lepší skupiny, která bude bojovat o již zmíněné 25. místo. Soupeřem nám byl známý tým PlumStar. V utkání základní skupiny nám to bohužel natřeli, pamatuji že i s mocným příspěvkem pana rozhodčího. Měl jsem chuť jim samozřejmě vše vrátit i s úroky. Naše družstvo je ovšem přeborníkem v prohrávání prvních setů. Kdyby proti nám nastoupilo volejbalové družstvo reprezentantů z paralympiády, jsem si jist, že snad i s nimi bychom úvodní sadu prohráli. Než se v našich hlavách začne něco dít, než nám dojde, že se již hraje a že je tak třeba se tomu přizpůsobit je 20 - 25 minut v čudu a tím vlastně i první set. S nevelkou námahou tým PlumStar v prvním setu zvítězil. Do druhé sady vstoupily dvě odlišná družstva. Teď mohu říci ano, byli jsme to my. I přes sytě červenou barvu v očích, která prozrazovala náročnou noc u mě a Grenyho, hráli jsme jednoduše dobře. Kombinace se z větší části dařily, jediné co chybělo byl bodový odstup od soupeře. V koncovce totiž soupeř projevil pevnější nervy a znovu zvítězil. Nás tak odsunul do spodní části pavouka a boj o příčky nejspodnější - bohužel.

Nicméně hra jako taková, se mi líbila. V pouze před dalším zápase zaujalo v podstatě celé družstvo horizontální polohu ve které se i frekvence kmitání očních víček dostala prakticky na nulu . Další soupeř a další známý - tým Ostravička. Ani proti tomuto družstvu jsme nebyli úspěšnými. Tentokráte se mělo blýskat na lepší časy. I přes zcela obvyklou prohru v prvním setu jsem věřil, že jim prohru oplatíme. Set číslo dva byl ódou na radost - balzámem na nervy - soupeř narazil hlavou o betonové dno. Rozdílem dvou tříd sadu prohrál a třetí set již byla jen formalitka. Porážku jsme Ostravičce vrátili i s úroky.

Dalším a posledním, kdo pak mohl okusit obrovskou formu dobře našlápnutého týmu ohlé kliky byl Dan Team. I tito hráči měli již tu čest utkat se s námi. Ten zápas jsme byli šťastnější, kdy jsme prakticky utekli hrobníkovi z lopaty. Tentokráte byly sady zcela jiné, tak jak si překvapivě celek Dan Teamu s jistotou dokráčel pro vítězství v prvním setu, tak jsme si my, zcela jednoznačně došli v setu druhém pro vyrovnání. Třetí set pak byla taková malá bitva. Podařilo se nám sice hned v úvodu drobně odskočit, ale co se na začátku povedlo, začalo se s koncovkou zamotávat. Nakonec však vše dobře dopadlo. Musím pochválit zejména sebe a své vrchní nahrávačky, které mi připravily hned dvě precizní příležitosti k vyniknutí z útoku ze zadní pozice. Obě dvě příležitosti jsem na 100% zužitkoval! Naše družstvo si tak připsalo další vítězství a svou - poslední skupinu - tak vyhrálo.

Tato parádička v podobě dvou trojek na závěr jen podtrhla výborný výkon celého týmu, rostoucí sehranost i sebevědomí hráčů v ten den. V řadě nastávajících turnajů se musíme na podobné výkony rozpomenout a vše jen a jen utvrzovat, abychom se v dalším ročníku RBVL umístili lépe, než na 28. místě a potvrdili tak má slova o jednom velkém nezdaru, kupě neštěstí a oněch dalších vlivech…