Štěpánské šťouchané brambory alá Coolturisti

28. prosince 2009 v 10:57 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
Tak máme za sebou další Vánoce, další první svátek Vánoční a další první svátek volejbalový. Neotřesitelná tradice setkání špičkových volejbalistů a skvělých lidí pod vysokou sítí - přesně to je tradiční štěpánský turnaj na Horní Bečvě.


Turnaj to byl velmi povedený, jako vždy. Jak po organizační stránce, tak po stránce zázemí v podobě bufetu nebylo opět co vytknout. Vše probíhalo hladce podle nepsaných pravidel. Jedinou chybkou z tohoto pohledu se tak ukázala pouze nedostatečná kapacita připraveného, na správnou teplotu pomyslného sedmého schodu vychlazeného zlatavého moku od místního boha Radegasta.

Turnaje se letos zúčastnilo 12 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. První skupina byla doslova našlapána týmy, které na Horní Bečvu přivezly opravdu špičkové hráče a hráčky. Již standardně silný byl tým Besťáků v jejichž kádru se objevili hned 3 "profesionálové", kvalitní tým s naší bývalou oporou pak poskládal i tým z Valašského Meziříčí - Bambusové výhonky, ale byli zde i další, jako tým Avex ze Vsetína, kteří nás o své síle a kvalitách přesvědčili již v uplynulých ročnících. Zde se na hřišti odehrávala ta správná mela, ze které nakonec vítězně vzešly právě zmíněné manšafty - Besťáci a Bambusové výhonky.

To skupina B byla jiný šálek kávy. Zde účinkoval i výběr reprezentantů Horní Bečvy a troufám si říci, že v současnosti nejlepších - protože jsme v podstatě jediní. Je to smutné, ale je to tak. Volejbal na Horní Bečvě už musí silně podporovat i fotbalisté, jež postavili hned 2 manšafty. Nebýt jich, je to turnaj uspořádaný zřejmě výhradně pro jiné - není prostě odkud brát. Coolturisti aneb název družstva, jež měl dodat potřebnou pýchu, sebevědomí a přitom dokonale podtrhoval podstatu naší věci. Start do turnaje nebyl povedeným počinem. Do cesty se totiž "svalnatým" bečvanským sniperům připlet tým Assimo - ani nevím odkud ten manšaft pochází, ale jedno je jisté, jejich holky odváděly víc než dobrou práci a na smeči je výhradně zachraňoval jeden jediný člověk - opět se potvrdilo, že prostor pro individuality v tomto sportu prostě je. Nám dlouho trvalo, než jsme našli správnou tóninu pro naši muziku. V této době byl jediným hráčem na hřišti nás Mára, který myslím překvapoval sám sebe razantními útoky, které nekompromisně končily na palubovce. Skutečně jedničkový výkon pááár excelááán a můj klobouk dolů. Ovšem zbytek manšaftu včetně mě se hledal a tápal. Prohra byla vlastně velmi logickým vyústěním onoho pěti členného nezmaru. Prohra na úvod nás sice nepovzbudila, ale celkem jasně rozdala karty do dalších bojů. Stačilo vyhrát zbylá utkání a minimálně 2. postupové místo ze skupiny bylo naše. Povedlo se! Cestou nás sice vlivem velmi slabé motivace potrápil tým s názvem Červení králíčci, koneckonců ani Fotbalisté se za výkon a bodový zisk z našeho vzájemného měření sil nemuseli stydět. Skutečně s výjimkou prvního zápasu to byla pohodová skupina, která k výkonům na hranici našich možností prostě nemotivovala.

Na programu tak byla vzájemná utkání družstev z postupující čtyřky. Tým Besťáků si s velkými problémy poradil s vítězem naší skupiny Assimem - rozhodoval až vzájemný poměr míčů z jednotlivých setů - to svědčí o velmi vyrovnaném boji. Coolturisti měli proti sobě neoblíbený tým Bambusových výhonků. V podstatě dobří kamarádi a do jednoho výborní volejbalisté - v čele s jedním ujačeným záprdkem, která nejen mě svým ňamčením stavěla chlupy na rukou. S tím se prostě nejde smířit Hráli dobře… moc dobře a my jsme pro ně nebyli žádnou překážkou. Porazili nás 2:0 , čímž nás odsoudili k boji o 3. místo se starým známým Assimem. Bambusové výhonky pak samy nedokázaly oponovat The Best of Best - tým profíků a trénovaných hráčů byl prostě nad nimi a ve finále vyhrál - ne zaslouženě, protože účast takových lidí degraduje amatérský volejbal, ale na to jsme obzvlášť v jejich podání již zvyklí. Utkání o 3. místo ale muselo být třešničkou na dortu, celému hracímu dni. Nejenže trvalo nejdéle a že jako v jediném zápase musel rozhodnout až třetí set, ale k vidění tu byla opravdu kvalitní a pestrá hra. Forma lidí v týmu gradovala, napětí se dalo krájet a všude byl cítit obrovský chtíč. Holky skvěle nahrávaly a já s Honzíkem jsme skládali míče s vysokým procentem úspěšnosti. Jediný kdo v procentech trošku pokulhával byl Márouš, kterému v průběhu turnaje výkonnost spíše klesala - lineárně s hladinou alkoholu v krvi První set jsme odešli poraženi v poměru 24:26 a to díky obrovskému sportovnímu gestu Márouše, který v jednom z posledních míčů přiznal jemnou a neviditelnou teč - ruku na srdce, já bych to neudělal. Druhý set byla ta samá bitva a přetahovaná o jakýkoliv bodík. V koncovce jsem ovšem vyčaroval 2 výborné servisy v řadě - první míč vrácený zdarma složil Honzík a druhým podáním jsem se se soupeřem rozloučil esem! 26:24. Co jiného mohlo rozhodnout o vítězi, než tří setová bitva. Začátek na jedničku, vedení 3:0 a v době výměny stran 8:6 v náš prospěch. Mělo to jít. Možná nebýt hned prvního dalšího pokaženého servisu, nebýt velmi nízké úspěšnosti Máry, nebýt perfektního bloku, který v koncovce trošku snížil i mé procento úspěšnosti, dotáhli jsme to na bednu. Takhle jen brambory, ale výborná hra a kupa skvělých zážitků…

Pořadatelům díky a spoluhráčům - příště to výjde!

Složení Coolturistů:
Rostislav Güttler
Jan Chovanec
Marek Děcký
Petra Urbanová
Jana Barabášová
Kateřina Blinková
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | 3. ledna 2010 v 18:40 | Reagovat

Opět se mi článek líbil, ale nemůžu souhlasit se vším. Maaara večer řídil, tudíž to v tom lineárním klesání výkonnosti vzhledem k alkoholu to nebylo.  :-?

2 volejbalnahorni volejbalnahorni | 4. ledna 2010 v 8:10 | Reagovat

[1]:  :-D
Světe div se, ono to je myšleno právě tak... Pivís tentokráte na Máru zajisté působil jako Hopsinková šťáva na Gumídky!
Jakmile přestával konzumovat, LINEÁRNĚ KLESALA jeho výkonnost  :-)

3 Marouš Marouš | 5. ledna 2010 v 16:28 | Reagovat

Přiznat teč je v rámci fair play a já jsem férový hráč za každé situace  :-)

4 Lumir Lumir | E-mail | Web | 29. března 2012 v 15:24 | Reagovat

At žijí blogeři...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.