Totální kolaps

18. října 2009 v 16:23 | Kapitán |  RBVL 09/10
ohlaklika.com - Hukvaldy 0:2
ohlaklika.com - Velman Brušperk 0:2
ohlaklika.com - Nadšenci 0:2

První kolo zbrusu nové ligy s názvem Region Beskydy Volejbalová Liga je pro nás již minulostí. Uvedli jsme se nevalně - nevolejbalově - neschopně - neproduktivně - netýmově - neživě a určitě NE střízlivě.

Začnu asi takto. Říká se, že jedinci netvoří tým. Bohužel dnešek ukázal, že jedinci jsou pro tým důležitější, než se tvůrce této myšlenky domníval. Tomáš Bařák je jednou pro vždy v jiném týmu, nad touto ztrátou plakat určitě nebudeme, ale nový tahoun se hledá a musí prostě vzejít z toho, co je v naší volejbalové vesničce "k mání". Zatím se tak nestalo, budeme zřejmě čekat, než někoho z nás nastartuje pořádná fazóna. Přesto… úhlavním nepřítelem číslo jedna pro dnešní den byl alkohol z noci včerejší - a brzkého rána, abych byl přesný. Sobotní večer holt zlanařil smečařskou dvojici k holdování alkoholu a jiným pochutinám ve společnosti přátel let uplynulých - a že o jejich výkony se jisto jistě nebudeme moci opřít ukázal první zápas, jež slavnostně zahájil 1. ročník RBVL v 08.30 hodin.

První soupeř - tým Hukvaldy. Na hřišti byl namísto bojovného ducha a nadšení pro hru cítit pouze alkoholový odér, zejména v okolí již zmíněných "opor". Zpracovat letící míč musí být velmi obtížné, obzvlášť, když jich namísto jednoho letí pět a ještě k tomu se hala dokola kol otáčí. Soupeř je v přesile a tolik dvojčat najednou ještě nikdo nikdy neviděl.
Nebudu kalit vodu, stěžovat si taky není nač.. Nejednou se nám stalo již v roce minulém, že naše výkony byly ovlivněny alkoholem. Stane se. Nicméně výsledek byl takový, že hra byla nulová, nálada se zvedala velmi ztěžka. Všichni věděli, že na tento tým rozhodně výkonnostně máme - jen nebýt našeho handicapu. Opilci bojovali sami se sebou, střízlivé pohled na spoluhráče nebavil. Marná snaha a relativně hladká prohra 2:0.

Osud tomu chtěl, že střízlivění švihákům dopřáno nebylo. Druhý zápas následoval okamžitě po předchozí patálii. Ty samé nervy a ta samá písnička. Prohra snad ještě hladší 2:0 a manšaft z Brušperku se mohl oprávněně radovat nad lehce získanými body. Náš tým Ohlé kliky se v tuto chvíli mohl v klidu přejmenovat na kliku zlomenou.

Po předem odepsaných zápasech, nás nyní čekala asi 2 hodinová přestávka a naděje na konečně dobrý volejbal tak stále žila. Za 2 hodiny totiž lidské tělo dokáže při dobrém jídle a vhodném nealkoholickém nápoji odbourat relativně dost alkoholu z krve. Někteří tak vesele odbourávali na tribunách haly, jiní si čekání zpříjemnili procházkou a pochutnali si na výborné pizze. Pomohlo to. Tým nadšenců, který nás čekal na konec dnešního klání musel být jisto jistě sám překvapen, kolik volejbalového umu v nás dřímalo - obzvlášť pokud nás sledovali v zápasech předchozích. Najednou to byl volejbal, na který jsem se tolik těšil - týmový, obětavý. Dobrý přítah, přesná náhra - to byl kvalitní stavební kámen. Chyběl jen tolik potřebný klid v koncovce - tam se nám ruce neustále třásly. Když jsme do toho měli praštit, nestalo se tak a opačně, když rozehra potřebovala jen dostat míč na druhou stranu hřiště, švih ruky jej poslal beznadějně do outu nebo jen prověřit správné vypnutí sítě. To byla jediná kaňka na jinak velmi pěkné hře. Že jsme ani napotřetí neuspěli a nezískali ani set… upřímně, vzhledem k průběhu celého dne se zázraky čekat nedaly, nicméně jsme halu opouštěli alespoň s dobrým pocitem z pěkně formované hry a skutečného soutěžního zápřahu.

Není to tak dávno, kdy jsme čekali a čekali na první výhru v okresním přeboru mužů - první rok to sice nepřišlo, ale dočkali jsme se Nyní si dovolím být mnohem optimističtější. Navíc… jde přece jen o zábavu kterou ten poslední zápas dnešního dne bezesporu nabídl.

Sestava hráčů:
Rostislav Güttler
Marek Děcký
Petra Urbanová
Jana Barabášová
Černé ovce :
Jakub Grenar
Jan Chovanec
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 21. října 2009 v 10:49 | Reagovat

"vy jste ta klika? ta zahnutá??" ptal se zatím neznámý rozhodčí
:-D  :D

2 šráma z Hovězí šráma z Hovězí | E-mail | Web | 31. října 2009 v 9:56 | Reagovat

Čau.Protože nepatřím mezi zloděje autorských děl,tak dávám autorovi vědět.Děláme stránky volejbalu na Hovězí a při hledání něčeho zajímavého jsem narazil na tvoje stránky.Vadilo by ti, kdybych si tu něco stáhl?Články a asi tři fotky, je to pro zajímavost, musím uznat, že i přes nepřátelsky míněné články jsem se fakt zasmál :-D  (nicméně objektivita tam byla).Věřím, že by to pobavilo i naše čtenáře.Škody že už nehrajete za Bečvu, jsou mi milejší takové týmy, než když si přijede napravit reputaci "béčko" renomovaného týmu :-)

3 Kapitán Kapitán | 1. listopadu 2009 v 23:09 | Reagovat

Kopíruj si co chceš.
Nepřátelsky míněné není nic - to je přehnané. Já bych to nazval zdravou rivalitou a popichováním.
A ještě jedna věc... že tě to pobavilo je jednoznačná pochvala. Kdo by co četl, kdyby to byla nuda. Je tááák?
Sportu zdar, volejbalu zvláště!
Těpic šrámo z Hovězího.

ps.: stejně vám ten volejbal nejde  :-D

4 šráma z Hovězí šráma z Hovězí | E-mail | Web | 10. listopadu 2009 v 6:58 | Reagovat

Ale to vis vole(jbalisto) ze to byla pochvala ;-)
OK budu to vydavat jako bestseller.
A nauc sa konecne pinkat,ctu,ze furt prohravate... :-D

5 Kapitán Kapitán | 10. listopadu 2009 v 14:50 | Reagovat

Jj, máš recht, seru na aktivní volejc a jdu psát pro denník Sport  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.