Nešťastná tečka za soutěží

24. března 2009 v 12:51 | Kapitán |  OVL mixy 08/09

Je to už tak.. titulek zní nekompromisně a pravdivě - tečka za soutěží to byla jen pro některé aktéry včetně mě, ale to štěstíčko k nám skutečně bylo celou dobu otočeno zády.

Hned první zápas toho dne ukázal, o co asi celý den půjde. Nebudu tady tvrdit, že jsme hráli skvěle a že nás zase rozhodčí nemá rád. Hráli jsme hrozně, skutečně. Přizpůsobili jsme se hře soupeře, která nebyla nijak oslnivá a herně jsme spadli každý asi o dvě třídy. Jenže na to se zase nikdo neptá - fakt je ten, že jsme prohráli první sadu s hodně slabým soupeřem 23:25, kdy onen 25. bod soupeře zaznamenala nekompromisním verdiktem paní rozhodčí, která se nechala unést radujícími se soupeři a k jejich dobru připískla nepřehlédnutelný out.
Do druhé sady jsme zůstali nepoučeni. Hra měla sice patřičné grády, ale herní úroveň zůstala nezměněna. K žádným extra výkonům jsme se nevyhecovali. I to málo, co jsme hráli nám však momentálně stačilo k tomu, abychom alespoň druhou sadu dovedli do vítězného konce. Vyrovnali jsme stav utkání na 1:1.
Kdo získá 3. bod z utkání ve svůj prospěch? Věřil jsem, že to budeme my. Veškeré trumfy byly na naší straně. Hráči týmu HypnOrange nám opravdu papírově neměli stačit. Druhou sadu jsme vyhráli, takže i psychická výhoda měla být na naší polovině. Opak byl pravdou. Dostali jsme se do postavení na síti, ze kterého ne a ne hru otočit. Soupeř nám utekl o dost bodů a to se v setu hraném na 15 vítězných míčů ukázalo být nakonec rozhodujícím. Přes naše veškeré úsilí jsme nakonec podlehli 13:15. Ze tří jistých bodů jsme pro začátek vyrobili pouze bod jediný.

Věděli jsme, že nám jde o hodně, že již tak je 4. místo v tabulce otázkou pouhé teorie, že potřebujeme každý bodík a jen čekat, jak si povedou soupeři. Druhý zápas a silný soupeř - TimeOut. Měli jsme na ně. Bojovali jsme, jenže jen první set, který se nám podařilo vyhrát 26:24, zde jsme projevili jakési odhodlání a bojovnost - jak se ale později ukázalo, jednalo se pouze o chvilkové opojení smyslů.
Druhý set byla ničím nevyburcovaná pinkaná z naší strany. Chyběla tomu šťáva, nebylo nasazení a bez toho se vyhrávat dá jen horko těžko. 20:25 byl výsledek druhé sady.
Třetí set a opět možný bodík k dobru pro naši bezvýchodnou situaci. Trochu čerstvého větru do plachet přineslo ztracené nadšení ze hry, na týmu byla znát zvýšená dávka motivace a obětavosti - jenže zase rozhodlo to štěstí, které nás ten den nemělo tak rádo. Asi i z té přemíry obětavosti pramenily chyby. Míče se všelijak odrážely, nikdy ne v náš prospěch. Několikráte jsme pak zůstali zavěšeni v síti. Pár písknutých "jakoby blokovaných" nahrávek a bylo zase po zápase. 14:16 toť krutý konec tohoto zápasu.

Poslední zápas a nám známí AVK. Chtěli jsme si zvednout náladu a jistě vyhrát alespoň tento zápas. Hra s nimi měla úroveň již v našem prvním zápasu. Doufal jsem, že toho využijeme v náš prospěch, jako další burcovadlo k lepšímu výkonu. Mýlil jsem se. První set byla malá katastrofa prohráli jsme jej ukrutným rozdílem deseti bodů. Nevěděl jsem, co na to týmu říct, jak hrát dále. Jediné co vím je, že sem měl neskonalou chuť to dnešního dne zabalit.
Přemluvil jsem se. Přemluvil se celý tým. Úsměv na tváři se pak ukázal jako rozhodující zbraň tohoto utkání. Našla se ztracená radost ze hry a soupeř, jež se domníval, že vítězství mu jíž nemůže uniknout se pak nestačil divit. Herní dominance se přesunula na naši stranu. 25:22 a šlo se znovu do bitvy o rozhodující bod navíc. Málokdo z nás věřil, že by se štěstí zrovna v tomto okamžiku přiklonilo na naši stranu. Zbývalo se spolehnout jen sami na sebe a náš herní výkon. Nepodcenili jsme teď jediný míč a šli jistě za svým cílem. Jeden sebevědomý útok střídal druhý - radost pohledět. Návrat mocných sokolíků a 15:10 v náš prospěch.

Chuť byla sice spravena, ale celkový výsledek z toho dne je jednoduchý. Je to pět ztracených bodů, věnovaných soupeřům. Je tak již víceméně jisté, že postup se pro letošek konat nebude a to ani přes jakoukoliv baráž. Ostudu jsme neudělali, je pouze shodou obrovských náhod a dílem nevídané smůly, že bodů na našem kontě je v současné době pouze 10. Nezbývá než dodat, že poslední kolo se uskuteční 25.4.2009, zde se pro velmi veselé rodinné důvody účastnit nebudu, takže případným reprezentantům přeji o dost více štěstí, než jsme měli my doposud…