Kterak sportovci po sportovním plese jeli reprezentovat

25. ledna 2009 v 10:30 | Kapitán |  OVL mixy 08/09


Skoro by se dalo říct, že předešlé tři tečky budou vypovídat opravdu o všem, protože to, s čím jsme se prali v 5. kole OVL nebyli soupeři, nýbrž my sami.

Vše začalo pěkně nevinně, to když nebyla možnost sehnat druhou ženu do našeho našlapaného volejbalového týmu. Ano… je období zkoušek na VŠ, možná i období mnoha různých zábavných akcí a málokdo má momentálně smysl pro zodpovědnost v této věci. Prostě otázku na priority si každý zodpoví, jak chce. Tak se stalo, že jsme se do Ostravy vydali pouze v 5ti s tím, že jsme doufali, že soupeřům nebude vadit případné zapůjčení slečny z ostatních manšaftů.
Takže hned ze startu, lidé, kteří si zaslouží můj dík, protože je na ně 100% spoleh jsou: Tomáš Bařák, Marek Děcký a Petra Güttlerová. Roli náhradníka i protentokráte přijal Radek Blinka. Ostatní nezúčastnění mají můj dík v uvozovkách.

No, k samotnému ostudnému výkonu asi toliko. Dnes si nemohu dovolit nikoho kritizovat za předvedenou hru, protože bych musel začít od vlastních řad. Předešlý večer na plese byl prostě náročný. Nejen že mě ukrutně bolely vytancované nožičky, ale hlavička na tom byla velmi podobně, nehledě na zrakový vjem, který tu správnou ostrost hledal snad celičký den. Všichni plesu zúčastnění byli prostě toho dne rádi za to, že se vyhrabali z postele.

První zápas tomu ovšem moc nenasvědčoval. V krvi plesových králů kolovala ještě značná dávka alkoholu, nás projev byl tak velmi euforický a kdo by to byl řekl i dobrý. Pozvánku do našeho týmu přijala velmi sympatická Veronika, která do naší hry skvěle zapadla. I ona byla nedílnou součástí našeho nečekaně hladkého vítězství 2:0 nad týmem, který dokázal s přehledem vyhrát naši skupinu - tým Severka.

V dalším zápase nás čekal ambiciózní mladý celek TJ Střítež. Nenechte se zmýlit, jedná se o Střítež nad Ludinou, nikoliv naši známou obydlenou zatáčku. Na tento zápas jsme museli patřičnou chvíli čekat. To znamenalo jen a jen to, že alkohol se začal z těla odbourávat. Každý, kdo zažil, asi ví o jakých fyzických stavech se v tomto případě dá hovořit. Nebylo nám prostě úplně dobře. Opět bylo nasnadě sehnat nějakou dívku, která by nám pomohla. Tentokrát to nebyla Veronika, ale neméně sympatická a veselá Andrea z týmu Kokosy. Snažila se, co mohla, ale my jsme tento zápas prostě naprosto propadli. Nebyli jsme schopni přijímat ani smečovat. Výkon všech chlapů v týmu byl katastrofální. No… Tomáš Bařák byl opět výborný, ale i on si sem tam zbytečně snížil procento úspěšnosti. Nicméně hrály holky a Tomáš. Se třemi hráči se vyhrát asi nedá. Takže prohra 0:2.

A aby v tom nebyl čert… poslední soupeř tým Kokosy. Takže Andrea nás opustila, Veronika už byla dávno pryč. Hrací den byl skoro u konce, ženy již k mání nebyly. Museli jsme tedy nastoupit pouze v 5ti. S tím, co jsme předvedli proti TJ Střítež to byla jistá sebevražda, ale nic jiného nám prostě nezbývalo. Asi moc nemá cenu rozpitvávat ani tento zápas. Fakt je ten, že jsme předvedli o poznání bojovnější výkon, než zápas předtím, ale to pole… byla znát absence jednoho hráče, potažmo nahrávačky. Najednou to na síti neměl kdo rozdělovat, naše hra pak byla přespříliš čitelná. Mladý celek Kokosů hrál s přehledem, využíval volných míst v našem poli a nedovolil nám ani jeden set. Další prohra 0:2.

Zcela se tak naplnily obavy, které jsem před druhou částí 3. ligy OVL měl. Nebylo tak důležité skončit druzí v části první. Body a jakékoliv ztráty jsou pro nás důležité až nyní, kdy se rozhoduje o celkovém pořadí. Bohužel termín tohoto kola byl pro nás velmi nešťastný. Někdy o věcech rozhoduje i náhoda, takže pokud nepostoupíme, řekněme, že to bylo dílem náhody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.