Další povedené vystoupení

22. prosince 2008 v 11:08 | Kapitán |  OVL mixy 08/09
Dne 21.12. 2008 se konalo v Polance nad Odrou další kolo 3. volejbalové ligy smíšených družstev. Tento předvánoční termín nevyhovoval mnoha hráčům soupisky týmu Horní Bečvy. Citelnou ztrátou v řadách Horní Bečvy pak byla zejména absence kvalitního smečaře Tomáše Bařáka. Sestavu tak tvořilo opět zdravé jádro: Jan Chovanec, Rostislav Güttler, Petra Güttlerová a Kateřina Blinková, které doplnili Marek Děcký a Radek Blinka.

Prvním soupeřem, který se tohoto dne postavil do cesty Horní Bečvě byl Drink team. Horní Bečva však tento zápas začala velmi agresivně s jasným cílem dojít si pro vítězství. Hned v úvodních výměnách bylo zcela jasné, kdo toto utkání ovládne. V podstatě celý první set se hráči Horní Bečvy nedopustili jediné chyby a v pohodě si dokráčeli pro vítězství v úvodní sadě. Začátek sady druhé byl v podstatě ve stejném duchu, jako ta první. Na hřišti zcela dominoval pouze tým Horní Bečvy, bohužel jen do okamžiku, kdy se hráčům Drink teamu podařilo psychicky nadeptat soustředěnou hru bečvanů. Zejména neustálé kouskování hry připomínkami k rozhodčímu, k našemu postavení, z jejich pohledu nečistým rozehrám apod. opravdu způsobily, že se hra hornobečvanských reprezentantů změnila k horšímu. Druhou sadu tak o dva body doslova uhádalo družstvo Drink team. V setu třetím pak pokračovalo družstvo Drink teamu v nastolené taktice psychického deptání. Rozhodčí byl jednu dobu doslova v ohni, když "štěkot" dvou hráčů Drink teamu se sytě červenou barvou v obličeji nabral na intenzitě, na řadu tak musela přijít osobní promluva ke kapitánům obou družstev. Tato taktika soupeřům Horní Bečvy tentokráte nevyšla. Mladý celek ze srdce Beskyd se jakoby zdravě naštval. Nekompromisními útoky a nepropustnou obranou nepřipouštěl žádné debaty o úderech v rozporu s pravidly a s naprostou jistotou deklasoval Drink team rozdílem třídy 15:6. Připsal si tak výhru v zápase 2:1. Škoda ztráty jednoho setu.

Po akademické půlhodince se celek Horní Bečvy představil na palubovkách Polanské haly znovu. Soupeřem byl ambiciózní celek Tchibo. Začátek zápasu byl jakoby bez emocí a jakéhokoliv prožitku z obou stran. Nicméně se Horní Bečva relativně brzy dostala do obrovského trháku asi 8 bodů. Jenže pak padla na naše mladíky "deka" se kterou si poradili až po druhém oddechovém čase, kdy už byl však stav utkání zcela v opačném poměru. Ani přes oživující nádech v koncovce setu se již nepodařilo odvrátit porážku v prvním setu. Tým Horní Bečvy musel zcela koncentrovat síly do druhého setu, který v podstatě rozhodoval o dalším možném bodovém přídělu na konto tohoto celku. Jak se posléze ukázalo, vyplatila se taktika maximálního zjednodušení hry. Jasné rozdělení postů a úkolů jednotlivých hráčů vedlo k profesionálnímu dojmu ze hry a rovněž ke zcela jednoznačnému vítězství v druhé sadě. Když se pak tímto výkonem prezentovali hráči Horní Bečvy i ve třetím setu, nemohlo být o vítězi pochyb. Koneckonců výsledek setu 15:5 hovoří sám za sebe. Další vítězství pro Horní Bečvu v poměru 2:1.

Celkový výsledek z dnešního kola jsou dvě vítězství za dva body. Zcela se tak naplnila očekávání i bodový příděl pro toto kolo. Horní Bečva znovu ukázala svou sílu, ale i jakýsi vnitřní rozkol, se kterým se však nepotýká prvně. S rostoucími zkušenostmi snad budou neduhy celku rychle eliminovány a Horní Bečva pak zejména v rozhodující druhé části 3. ligy bude atakovat tabulkové pozice zaručující postup do 2. ligy této soutěže.