Úspěšná premiéra

2. listopadu 2008 v 11:42 | Kapitán |  OVL mixy 08/09
Horní Bečva má svůj první start v OVL za sebou a nutno dodat, že se jednalo o premiéru jak se patří.

Ale pěkně po pořádku.. Proti původním plánům sestavy se musela udělat jedna drobná změna na postu smečaře, kdy nám vinou zranění kotníku odpadl Jakub Grenar a nahradil jej Radek Blinka.

Kateřina Blinková - N

Do prvního zápasu jsme nastoupili bez bázně a hany, ačkoliv opravdu nikdo nevěděl, co se od toho dá čekat. Našim soupeřem byl tým s názvem Vital Team. Byl to vyrovnaný zápas, na úvod jsme si snad nemohli přát lepšího soupeře. Kvalita hry byla vysoká, ale soupeři se nedařilo nás přehrávat. První set jsme vyhráli celkem jasně… oříšek byl set číslo dva. Tam už i soupeř chytil ten správný rytmus hry a velmi dlouho s námi držel bodový krok. V závěru setu se mu dokonce podařilo vést 23:22, jenže výborným servisem, dobrou obranou na síti a jedním výborným útokem se nám podařilo třemi body v řadě zápas ukončit. Na poprvé tedy 2:0 a 3 body do tabulky.

Po asi hodinové pauze jsme se znovu postavili na palubovku, tentokráte proti týmu s názvem Týnejdříf. O naší převaze nebylo ani pochyb. Hned od začátku jsme soupeře doslova drtili jedním lepším útokem, než druhým. Soupeři dělal problém i náš prudký servis. Podařilo se nám odskočit na rozdíl asi deseti bodů a ten jsme udrželi až do konce první sady. Set druhý probíhal v podstatě ve stejném duchu. Soupeř se nezvedl. I druhý set jsme vyhráli jasným rozdílem a připsali si tak již druhou výhru 2:0 a další 3 body do tabulky!

Další zápas byl na programu takřka hned. Museli jsme počat, než tým zvaný AVK dohraje svůj duel a po krátké pauze, mohl naskočit do zápasu proti nám. Soupeř měl tak mírnou výhodu, že byl v lepším herním tempu, než my. Nicméně první sada toto nepotvrdila. Dobrý servis a nekompromisní útoky jsme si převzali ještě z našeho předchozího zápasu. Soupeř tak dlouho nemohl na nás najít tu správnou taktiku. Vytvořili jsme si luxusní náskok a ten opět drželi do konce setu. Jak se však ve velké míře nyní ukázalo, našim problémem budou opravdu bývat sety číslo 2. Zde jsme již takto nedokázali dominovat. Zápas se stal zcela vyrovnaným a 40 bodů druhé sady se rozdělilo na obě strany rovným dílem, tedy 20:20. Zde se nám dobrým servisem podařilo další dva body uhrát v náš prospěch, jenže poté přišly hned 4 naše nevynucené chyby. Jeden velmi hrubě podceněný příjem, podruhé zas nedotažený útok, do třetice opět příjem a počtvrté hrubice na síti. Soupeř set otočil a my měli důvod k zamyšlení. Nicméně nás čekal ještě rozhodující set, boj o bod navíc. Začátek se odehrával v duchu setu druhého. Vyrovnaný boj a rovnocenná dělba bodů.. Jenže koncovka setu vyšla tentokráte lépe našemu týmu. Nebojácný servis a asi 2 přímé body z podání, následná výborná obrana a excelentní tečkou za tímto setem byl razantní útok. I třetí zápas se nám tak podařilo vyhrát, tentokráte 2:1 a 2 body do tabulky.

Skóre 6:1 a 8 bodů z 9 možných, to jsou pro začátek naše čísla. Pokud to tak půjde dál, myslím, že budeme mířit na horní patra tabulky a dost možná i atakovat postup do druhé ligy. Nicméně nebudeme předbíhat, čeká nás ještě spousta zápasů s naprosto jinými týmy, soutěž je teprve na svém začátku.. Jen si udržet výkonnost a samozřejmě i štěstí.