#09. kolo: Srovnání účtů

15. března 2008 v 15:09 | Kapitán |  sezóna 07/08
Horní Bečva - Pozděchov 3:1 (22, -23, 18, 22)
Podle rozpisu utkání jsme měli mít dnes volno, ale dohodli jsme se na dohrávce odloženého zápasu s Pozděchovem. Na tento zápas jsme se opravdu hodně těšili, protože Pozděchovu máme z předchozích dvou kol co vracet. Obě utkání na jejich hřišti jsme prohráli, ač jsme nebyli o nic horší, dovolím si dokonce tvrdit, že mnohdy jsme je herním projevem předčili. Jenže herní projev není výsledek. Bohužel tedy platil holý fakt - Pozděchov byl pro nás dosud neporažený tým.


Přijdou dnové a zúčtujeme spolu… asi tak natěšeni jsme na ně byli. Chuť vrátit jim jejich porážky byla obrovská. V podstatě všichni v týmu cítili to samé - hosté dnes nemohou vyhrát! A s takovým odhodláním a předsevzetím jsme do zápasu i šli. V první setu jsme hostům příliš prostoru k vyniknutí nedávali. V pohodě a klidu - opět s výjimkou koncovky, kterou jsme klasicky nezvládli - jsme si dokráčeli pro výhru v úvodní sadě. Ochozy tou dobou zely ještě prázdnotou. Takže dobrý start do utkání potěšil alespoň nás.
Druhý set měrou významnou poznamenala ona nezvládnutá koncovka. Hned začátek jsme doslova prospali a dovolili hostům lehce nabýt vedení. Trvalo pak ještě pěknou chvíli, než jsme se trošku zvedli a začali alespoň z části hrát volejbal. Hosté však také dokázali sem tam pěkně kousat, a tak se stalo, že promeškaný začátek rozhodl druhý set, když jsme jej prohráli 25:23. Stav zápasu byl tedy 1:1.
V přestávce mezi sety jsme si společně řekli, že to nemůžeme ponechat náhodě a ať oni hrají jak chtějí, ale my musíme být ti, kteří mají navrch. Jak jsme řekli, tak se taky stalo. Do třetího setu jsme vlétli doslova jako uragán. Vše, co se nedařilo předtím šlo nyní s neuvěřitelnou lehkostí. Smeče zcela jednoznačně dopadaly na soupeřovic polovinu a bloky zas tvořily nepropustnou hráz. Vůbec co se činnosti bloků týče, zahráli jsme nadprůměrný zápas. Výsledkem v součtu bylo, že těsně před koncovkou byl stav 21:9 !!! Opět jen našim přičiněním se hostům povedlo takto nedůstojný stav zredukovat na přijatelnou prohru o třídu 25:18. Ale ani to nic nezměnilo na faktu, že vedení bylo opět na naší straně.
Zbývalo jen udělat poslední krok a konečně potvrdit naše slova, že jejich vítězství nad námi byly pouze dílem jejich malé haly. Tato sada na mne působila až příliš klidným dojmem. Hosté se nijak nervózně netvářili, my zase byli přehnaně klidní. V součtu to vytvořilo vyrovnaný průběh sady. Nikdo si nemohl být jistý tím, že utkání skončí právě tímto setem, ale naštěstí pro nás tomu tak bylo. 25:22 a konec utkání! Do jisté míry sadu ovlivnil i odchod jednoho z hostujících, když se pod sítí kolenem skopl snad se spoluhráčem, či našim blokařem. Ať tak nebo tak, ze zápasu zhruba v polovině sady odstoupil. Jestli to pro ně bylo oslabení… nevím, možná i spíš naopak, protože na sítí bylo najednou více místa pro dva jejich smečaře, kteří z nich přeci jen vynikali.
Zápas se nám tedy povedlo dotáhnout úspěšně do vítězného konce a to je to hlavní. Hrstce našich příznivců i tentokráte děkujeme a zraněnému aktérovi přejeme brzké uzdravení.
Sestava:
Rostislav Güttler (C) - U
Jan Chovanec - S
Jakub Grenar - S
Tomáš Bařák - B
Tomáš Jirásek - B
Miroslav Blažek - N
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pepi Pepi | 15. března 2008 v 20:59 | Reagovat

Z mého pohledu to byl velmi pohledný zápas, u nich hrál jenom ten v tom červeném triku, ale jak ste ho pak jednou blokli tak mu úplně kleslo seběvědomí. Takže dalo se na to i dívat sice některý příjem byl dost špatný, na kterém ste ztratili asi 5 bodů. A taky to bylo velmi profesionálně odpískáné, tak to nebylo ani tak moc vyhrocené! :-D

2 Kapitán Kapitán | 16. března 2008 v 2:19 | Reagovat

To teda jo! Rozhodčí zvládnuto za 100 bodů! Moch bys dělat profíka ty klasiku ;) Příjem byl dobrý.. sem tam se nezvládly ty koncovky, příjem s tím šel samo ruku v ruce.. A jak už byl, skončila zas smeč 30 metrů v prd****, že Humi? :D Nic, je to doma :)

3 Tom Jir Tom Jir | 17. března 2008 v 12:53 | Reagovat

Kočka-myš, teda v tomto případě spíše gepard-králík ... přece jenom pokud je tým zvyklý hrát v králíkárné, tak má pak ve volné přírodě co dělat, aby se zorientoval.

Na prvním místě je potřeba pochválit rozhodčího, který do hry moc nezasahoval a to vedlo k relativně férovému výkonu v přiznávání se u obou týmů. Těžko říct jak by zápas probíhal pod vedením mocné píšťalky, jako pod hůlkou dirigenta, v ústech naší hlavní hvizdny ...

Další obrovská pochvala směřuje jednoznačně k vynálezci destilační aparatury, těžko říci, kdo to byl, jenž se zasloužil snad nejvíce o budoucí vynález slivovice, zázrak která ve mne vyvinul euforii a dostatečně paralyzující sílu ke klidnému a vyrovnanému výkonu a k o to větší chuti si se soupeřem pohrávat. Ano, Rosťo, všichni víme, že jsme třeba třetí sadu mohli vyhrát 25:max10, ale přece jenom pokud přijedeš až z Valmezu, tak si chceš aspoň trošku zahrát ;o)

K našemu skvělému výkonu rovněž přispěli svou nepřítomností Tomáš Juřík, kterého sebedestrukční choutky vyřadily na půlku sezony, a Radek Voštiňák, ten si pro změnu jel užívat lyžovačky a bohémského studentského života někam do Francie - snad na příští zápas přinese alespoň fotky z tamějších večerů a s tématikou "budoucí učitelky" :o)

Ze soupeřů nutno vyzdvihnout samozřejmě smečaře v červeném trikotu, jenž svou tvrdou ranou byl sice schopen prolomit parkety a udělat díru do balonu, ale k naší výhře ohromně přispěl snad patnácti obdrženými deskami a desítkou nezdařených zálivek, které jsme následně trestali převážně razantním útokem do hlavy soupeře. Naopak obrovské problémy nám z mého pohledu činil svým bočně rotovaným podáním chlapec tuším v hnědém až šedivém dresu. Jak známo - podání se nesmí blokovat a bralo se to opravdu dost blbě :o)))

To jest ode mne v tuto chvíli vše a s konstatováním, že jsme byli jednoznačně o několik tříd lepší, se těším na příspěvky ostatních hráčů, skalních fanoušků, ale i protihráčů ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.