#16 .kolo: Prokletí Pozděchov pokračuje

23. února 2008 v 17:25 | Kapitán |  sezóna 07/08
Pozděchov - Horní Bečva 3:1 (22, 16, -23, 24)

Jako začarovaná pevnost - teda spíš pevnůstka - na nás působí Pozděchovská hala… Zatím nikdy jsme totiž nebojovali ani tak se soupeřem, jako spíš sami se sebou a hlavně s jejich pidi haličkou, která je svými rozměry vhodná spíše na skvoš. Je to prostě výhoda, ze které dokáží domácí vytěžit maximum a jinak tomu nebylo ani v tomto zápase.

Zápas začal sice krásně, vedli jsme asi 5:0 než se domácí vzpamatovali, ale jak se set vyvíjel, postupně a po malých krůčcích z náskoku ukrajovali jeden bodík za druhým, trpělivě a nenápadně až bylo skóre vyrovnané. Pak přišla krátká šňůra, kdy jsme v roli spících byli zase my a najednou tu byla koncovka. Než se kdo nadál, set byl odehrán a domácí vedli 1:0.
Ani druhý set nám nebylo přáno. Stálá tahanice o každý míč. Hala nadělovala soupeři jeden bod za druhým, když hned několik našich přítahů skončilo na stropě. Nízký strop omezoval i nahrávače na obou stranách, hra na síti tak byla relativně rychlá a blokaři tak měli minimum času na to se zformovat. Poznali jsme tedy, že ani tady nám to dnes neklape… protože asi 80% jejich smečí končilo přes teč v outu, vytlučením nebo prostě prošly na zem dírou mezi blokaři. Jen v setu třetím jsme tak dokázali přehrát halu i soupeře, možná by podobně dopadl i set čtvrtý, kdybychom v koncovce za stavu 24:23 v náš prospěch neudělali dvě fatální chyby - obě víceméně taktické. Pojednou to byl náš neblokující blok, podruhé pak nahrávka do prostoru, kde zrovna stáli 2 nejvyšší hráči domácích.
Nuž co se dá dělat. Resumé je takové, že v takových prostorách se hraje hodně špatně, zvlášť když pokazíme každý druhý servis a bloky stojí za starou bačkoru. Mohu jen prozradit, že 14.3. se pravděpodobně dohraje odložený zápas právě s tímto soupeřem, který už ale proběhne v opravdové HALE, takže věřím, že to tu chlapci nebudou mít o 50% lehčí, jako tomu bylo u nich. Předvídat co a jak nebudu, ale věřím, že jim alespoň jednu porážku vrátíme!