#11 .kolo: Hovězí na DIVOKO

19. ledna 2008 v 14:51 | Kapitán |  sezóna 07/08
Horní Bečva - Hovězí 3:2 (22, -22, -21, 25, 5)
Není to tak dávno, kdy jsme dohrávali odložený zápas s týmem Hovězí na jejich půdě a dávali si Hovězí na hříbkách. Nyní se tento soupeř poprvé v tomto ročníku přijel prezentovat k nám a tentokrát to bylo hodně na divoko. Oběma týmům vzhledem k postavení v tabulce šlo o hodně - odpoutat se ode dna. Soutěž je letos sice nesmírně vyrovnaná a vlastně ani volejbalové bodování nenaskýtá příliš možností se "urvat", ale i tak je lepší být napsán jinde, než na posledním řádku. K dispozici pro tento zápas byl konečně i zapomenutý mohykán Tomáš Bařák. Na středu sítě jsme tedy disponovali největší možnou silou. Zbytek týmu zůstal beze změn - druhý středák Tomáš Jirásek, neotřesitelnou pozici nahrávače zastával Miroslav Blažek, kapitán stál klasicky na postu univerzála a na smeči se točili Radek Voštiňák, Jan Chovanec a Tomáš Klein.

Zápas se hned ze začátku vyvíjel hodně zajímavě a hlavně dobře pro nás. Vinou delší volejbalové odmlky se Tomáš Bařák s nahrávačem chvilku hledali, ale ani to nám nezabránilo dojít si klidným krokem pro vítězství v první sadě. Ano, byly i chvíle, kdy skóre na ukazateli bylo vyrovnané, ale nevzpomínám si, že by kdy v tomto setu Hovězí vedlo. Hráli jsme klidný a pohledný volejbal. 25:22 a vedení v zápase 1:0. Jaký lepší začátek si přát?
Druhý set bylo už malinko jinčí kafe, zejména co se koncovky týče, protože jinak se odehrávala ta samá písnička. Neustálé nepatrné, ale jisté vedení nad hosty a krásné kombinace na síti z obou stran. S našim 18 bodem ale přišel zkrat, jedna nevinně vypadající zkažená smeč a v tu ránu bylo vše jinak. Ne a ne otočit a soupeř nás dotáhl a ještě utekl o 3 body. To už bylo skóre 19:22. Soupeř si náskok nenechal vzít a tak jsme se museli smířit s prohrou ve skvěle rozehrané partii 22:25.
Začínalo se tedy znovu od nuly. Stav 1:1 zatím nikoho k výhře nepředurčoval, naopak spíš napovídal o dalším drama, které se na naší palubovce odehraje… Musím přiznat, že 3 set byl v režii hostů podobně, jako ten první v naši. Ačkoliv kvalita hry zůstávala neměnná, hráči Hovězí měli více toho štěstíčka. Zejména naše nekompaktní bloky pak umožňovaly jejich smečařům zahrát míče, které všemožnými odrazy nakonec dopadaly na zem. Samozřejmě nás taková smůla nemohla povzbuzovat. Hosté se v zápase ujali vedení 2:1. A bylo na nás s tím něco udělat.
Jenže ani čtvrtý set nenapovídal nic o favoritovi tohoto klání. Vyrovnanost a psychické vypjetí začaly gradovat. Bohužel pro nás jsme soupeře do koncovky pouštěli se 4 bodovým vedením, jak k tomu přišli pořádně nevím. Stav byl kritický. Ukazatel 24:21 věštil naši rychlou smrt. Někdo by si mohl myslet, že jsme v pr… Jenže nám se podařilo zvednout a zavelet k famóznímu obratu. 4 míče v řadě nám z ničeho nic nabídly možnost srovnat stav! Hosté ještě jedinkrát dokázali odpovědět, ale na víc se v tomto setu nezmohli a neuvěřitelné se tak stalo skutečností. Srovnali jsme na 2:2.
Co jiného, než nervy drásající loterie v podobě pátého setu by se od nás dalo čekat? Minulý týden nám to s Atletikám nevyšlo, dnes to prostě muselo být jinak! A hned na úvod přišel asi jeden z klíčových momentů. To když jsme údajně hráli na čtvrtou přes. Proběhlo to asi takhle: útok hostů středem sítě a nadražený blok v podání Tomáše Jiráska. Do kříže postavený Tomáš Bařák stojící v zóně 6, jako zadní hráč v poli neváhá a sprintuje pro vysoko letící míč, který se mu podaří částečně vrátit do hry - první úder - na tento míč se neváhaje vrhá kapitán a luxusním bagrem vybízí ke smeči Honzu Chovance - druhý úder - jelikož nahrávka na 20 metrů nemá požadovanou přesnost je Honzík nucen s vypětím všech sil míč vyškrábnout od sítě a zahrát jednoduše přes - třetí úder - míč padá na palubovku hostů po hvizdu rozhodčí. Verdikt zněl jednoznačně. Hráli jsme 4x! Naštěstí jsme ráznou promluvou se všemi aktéry doslova uhádali nový míč. Pomohla i nápověda publika, které si jen tak mimochodem znou zaslouží absolutorium (DÍKY). Hosté byli po gestu rozhodčí s rozpaženými rucemi a vztyčenými palci znamenající novou rozehru jasně nespokojeni, ale i oni věděli, že z naší strany bylo vše v pořádku. Hned vzápětí opustil palubovku z nejasných zdravotních potíží nejlepší hráč hostů. Ti byli najednou úplně bezzubí. Působili jak rozsypaný čaj, bez tahouna jim to prostě nešlo. Rozdílem dvou tříd v posledním setu jsme si došli pro důležité vítězství.