#04 .kolo: Hovězí na hříbkách

15. prosince 2007 v 15:17 | Kapitán |  sezóna 07/08
Hovězí - Horní Bečva 1:3 (-23,21,-20,-22)
Dnes se naše mužstvo vydalo na steč do Hovězí na odložený zápas 4. kola. Byli jsme nuceni vyrazit i bez našich dvou opor na středu sítě, protože jak Tomáš Bařák tak i Tomáš Jirásek měli bohužel v programu jiné důležité aktivity. Nicméně kolo se odehrát musí a když mají v Hovězí s halou takové problémy, postavili jsme se k tomu čelem. Sestavu jsme museli nějak polepit a tyto dva posty provizorně obsadit. Této nezáviděníhodné role se nakonec zhostil Jakub Grenar a Tomáš Juřík. Dále se do základu postavil na post smečaře Tomáš Klein a Radek Voštiňák, nahrávky obstarával Miroslav Blažek a na univerzálu stál kapitán Rostislav Güttler.

Začátek zápasu stanovili domácí na 9:30, což je další anomálie. První set byl jak pro nás, tak i pro soupeře těžký. Na obou stranách se kupilo mnoho chyb. Tak jako v našich řadách hledal dlouho svou pohodu Jakub Grenar, nemohli se naštěstí prosadit ani smečaři na druhé straně. Hra v poli také neklapala na výbornou a pár zbytečných míčů nám tam určitě spadlo, ale zase platilo, že ani domácí nebyli neomylní. Výsledek 25:23 by pro mnohé mohl představovat překvapení, protože našich chyb v součtu bylo opravdu mnoho. Ujali jsme se tedy vedení 1:0.
Při změně stran už byly cítit drobné emoce, kdy nás domácí zbytečně popichovali k nástupu na hrací plochu a neumožnili nám se ani v klidu občerstvit. Bohužel jsme se nechali rozhodit a nástup do druhého setu nebyl absolutně vydařený. Pár nedobrých přítahů a několik pokažených útoků způsobilo náhlé vedení soupeře o 6 bodů. Po několika dalších výměnách nad síti došlo i k výměně názorů pod sítí, kdy zejména jeden z domácích hráčů měl neustálé nutkání vstupovat rozhodčímu do jeho výroků, čímž samozřejmě zbytečně brzdil zápas a popouštěl uzdu emocím, ačkoliv celou sadu celkem jasně vedli. Set jsme sice prohráli, ale alespoň jsme se zdravě naštvali. Pak už jsme nebyli k zastavení :).
Třetí set už byla z naší strany úplně jiná hra. Nově obsazené posty si už svých rolí byly vědomy a to se na výsledku muselo projevit. Drobné chyby se vyskytovaly neustále, ale ne už v takovém měřítku. Domácí jsme však čím dál víc tlačili do úzkých. Když už jim v polovině setu "odpadl" i jejich nejlepší smečař (kterého si jen tak mimochodem dobře pamatuji z loňského ročníku, kdy náš manšaft odrovnal v podstatě on sám svým servisem) bylo už skoro vymalováno. V koncovce jsme zbytečně polevili a nechali soupeře ještě rozehrát, ale vítězství nám už uniknout nemohlo, 25:20.
Poslední set jsme proměnili v exhibici. Soupeř byl na lopatkách a nemohl se zvednout. Na naší polovině vládla pohoda. Pole bylo pokryté ze 100% a jejich zálivky tak nemohly najít volný prostor. Těsně před koncovkou se ještě domácí nadechli k mocnému náporu na který jsme nedokázali dost rychle zareagovat. Měli jsme i dvojciferný náskok a z ničeho nic nám byli domácí opět v patách. Naše nedisciplinovanost a exhibiční tempo je vracely zpět do hry. Ztráta domácích byla naštěstí propastná. Výsledek již otočit nedokázali. Exhibice nebyla přetavena v ostudu, díky čemuž jsme si připsali naše druhé vítězství a bodově se dotáhli na další 2 mužstva.
Sestava:

Rostislav Güttler (C) - U
Miroslav Blažek - N
Tomáš Juřík - B
Jakub Grenar - B
Radek Voštiňák - S
Tomáš Klein - S


Jan Chovanec - S
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 15. prosince 2007 v 18:00 | Reagovat

Gratuluju ke druhé výhře. ;)

2 rada rada | 15. prosince 2007 v 18:13 | Reagovat

jupiiii jou :-)

3 Tomáš B. Tomáš B. | 17. prosince 2007 v 15:40 | Reagovat

Pařáda borci, je vidět kdo vám to tam kazí, že, nerad bych někoho jmenoval, ale Tomášové asi teamu moc neprospívají:-P

4 Míra Míra | 21. prosince 2007 v 10:43 | Reagovat

Musím řici, že kdybychom prohráli i tento zapas, propadli bychom se hanbou.Hovězí hráli opravdu hrozně. Neměli nahrávače,proto útok středem ani nezařazovali do jinak ubohého repertoáru.Takže Tomášové, nevězte hlavy dolů, my vás potřebujem :-)

5 Kapitán Kapitán | 21. prosince 2007 v 15:59 | Reagovat

Kua Miro, nesnižuj náš výkon :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.