#08 .kolo: Bezpředmětná záležitost

8. prosince 2007 v 11:50 | Kapitán |  sezóna 07/08
Kelč - Horní Bečva 3:0 (12,21,20)

Výletníci, i tak by se dala nazvat epizoda z našeho včerejšího účinkování v okresním přeboru mužů. Jisté nažhavení z ranného startu jsem sice zaznamenal, ale velmi brzy bylo vše jinak. Kelč je prostě tým, který na nic nečeká a nějaké zahřívací sety pro ně neexistují. Jsou zvyklí na sebe, na svou malinkou halu a ke všemu jsou výborná parta. Hrají to pro radost a chtějí si zahrát všichni. Ve všech těchto směrech na ně máme pořád co dohánět a podle toho to taky vypadalo.

V prvním setu se opravdu nebylo na čem chytit, ostatně jako po celý zápas… v tomto setu však naše chybování dosahovalo extrémních hodnot. O vyrovnaném průběhu tentokráte nemůže být ani řeč, protože stav 2:2 od kterého jsme dlouho neuhráli ani bodík nemůže být průběh. Doslova katastrofální příjem nás srážel na kolena. Ani lehká podání jsme nedokázali patřičně utlumit, ty pak končila na stropě místní haly. Nebyl příjem - nemohla být nahrávka - nemohla být smeč. I našich 13 bodů je tak dílem Kelče, která je na náš účet připsala pouze tehdy, když udělali nějakou tu chybičku.
V druhém setu jsme se maličko postavili na nohy a začali vzdorovat. Těsně před koncovkou už soupeř vedl o 6 bodů 21:15. Zdálo se, že i druhý set spěje k zaslouženému vítězství Kelče. Nevím, kde se to v nás vzalo, ale na chvíli jsme dokázali být dobře bránící celek a v podstatě 4 bloky v řadě jsme výrazně ukrojili z náskoku domácích. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby nepřišla opět naše chyba, tentokrát na servisu. To byla však pouze předehra nato, co mělo přijít v setu dalším. 25:22 byl výsledek druhého setu.
Do třetího setu jsme se náš beznadějný výkon pokusili oživit střídáním, do hry se postavil Radek Voštiňák místo Honzy Chovance. Jisté zlepšení se dostavilo zejména na přihrávce. I tak ale zůstával příjem v procentuální úspěšnosti na katastrofálních číslech. Nicméně to byl možná nejvyrovnanější set ve kterém jsme se přeci jen maličko osmělili i na toho dne začarovaném útoku. Kdyby jste se po zápase zeptali, kdo si dobře zaútočil, pochybuji, že by z našeho týmu zvedl někdo ruku. Tento set jsme konečně hráli důstojnou partii, jenže v závěru se přihodilo něco, co prostě nemohlo nechat chladným ani největší kliďase. V koncovce, kdy hrajeme o bytí a nebytí v zápase za celkem nadějného stavu pokazit pět servisů v řadě!!! Ještě k tomu ze země a bez risku! To teda nevím, co si o tom myslet, protože nervové soustavy by už za ten rok působení v soutěži mohly být v klidu. Asi to ti, kterých se to týká neumí :( 25:20 a konec.
Jednoznačně nejhorší letošní výkon, to byl tento zápas. Ani stabilní opory týmu nepředvedly, co se od nich čekalo. Když v základní šestici kazí příjem 4 lidi, museli by jsme místo nahrávače mít Copperfielda, aby s tím ještě něco udělal. Skoro se bojím dalších zápasů, protože po euforii z prvního vítězství jsme dostali výprask od MEZu a nyní i od Kelče. Musíme se postavit na nohy a začít konečně hrát volejbal. Jak jsem předeslal v úvodu, výkon a hlavně projev Kelče je to, co bych si přál i u nás.