Triumf se neopakoval

4. června 2007 v 13:27 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
Turnaj ASPV pro Horní Bečvu skončil


Jak jsem avizoval již dopředu, 2.6. 2007 se uskutečnilo krajské kolo turnaje pořádaného asociací sportu pro všechny (ASPV) na kterém měla Horní Bečva dvojí zastoupení a to tým mužů a tým žen. Bohužel ani jednomu celku se nepovedlo navázat na kvalitní výkon z okresního kola a oba týmy skončily shodně na 3. místě.

Ženy v úvodním zápasu turnaje působily velmi zakřiknutým dojmem a snadno podlehly ženám z Liptálu 0:2. Přitom Liptál si vysloužil pozvánku na krajské kolo jen díky tomu, že zástupce jiného okresu se tohoto kola nezúčastnil. V druhém zápase se náš zástupce pokoušel o překvapení proti jasnému favoritovi - Uherskému Brodu. Přesto že holky dělaly, co mohly, silný soupeř překvapení nepřipustil a vyhrál 2:0. Tím bohužel turnaj žen skončil.

Nám, týmu mužů, se na úvod postavil celek ze Vsetína, který se na tento turnaj dostal stejně, jako ženy z Liptálu. Bohužel se nám nepodařilo zopakovat vítězství z okresního kola. Po vyhrané první sadě přišel útlum ještě umocněný naprosto nesmyslnými výroky rozhodčího, který byl totálně krátkozraký, pravidla volejbalu snad v životě neviděl a pojmy nestrannost a nezaujatost mu taktéž nic neříkaly. Jednoduše a s mírnou nadsázkou řečeno, my smečovali do pole o rozměrech 5x5 metrů, kdežto Vsetínskému sokovi se dostalo čtverce o rozměrech snad i dvanácti metrů. No bylo to neuvěřitelné. Náš výkon nebyl nejlepší, ale určitě by stačil nato, abychom je při REGULÉRNÍCH podmínkách porazili. Až na projevené emoce se však nedalo nic dělat. Ve třetí, rozhodující sadě jsme podlehli těsně 14:16. Pro další zápasy jsme si ale vyžádali změnu rozhodčího. Do druhého zápasu jsme šli s novým rozhodčím, ale proti mistrovi z roku 2005, tedy Bojkovicím. V první sadě jsme dlouho drželi s favoritem krok a sadu prohráli až v koncovce, kdy bojkovičtí blokaři našli recept na to, jak eliminovat náš útok. V sadě druhé jsme se asi rozpoměli na velmi rozpačité výkony v okresním přeboru. Spousta nevynucených chyb na přihrávce a opravdu hodně zkažených servisů nás v podstatě k ničemu nepustilo a podlehli jsme až příliš snadno.
Doslova pachuť z prvního zápasu a nezdar ze zápasu druhého jsme chtěli napravit alespoň proti Napajedlům, našemu poslednímu soupeři. Byla to asi taková nezajímavá podívaná. Zápas proběhl v podstatě v tréninkovém tempu. Výhra na závěr nám však zaručila pouze 3. místo.

Cesta na vysněné republikové finále tak zůstala zavřená pro jakéhokoliv zástupce z Horní Bečvy. Po několika předešlých letech se tam nepodívá ani tým mixů, který v minulosti reprezentoval velmi úspěšně. Nezbývá, než makat, začít vyhrávat v přeboru, kdekoliv získávat zkušenosti a za rok věřit, že se pro nás v autobuse směřujícím na republikové finále najde místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.