2. místo z prokleté Dolní Bečvy!

4. března 2007 v 14:44 | Kapitán |  Turnaje a výsledky
Naše smíšené družstvo si odvezlo z půdy hlavního rivala pohár za druhé místo, když jsme ve finále podlehli 2:1 družstvu s názvem BAGO. Přesto je výsledek velmi pěkný a hra, kterou jsme předvádělí byla ze všech stran hodnocena velmi pozitivně!

Hlavně se nám podařilo prolomit Dolnobečvanské prokletí, když jsme při boji o postup do finále porazili tým Wanted. Hornobečvanský volejbal si tak připisuje další významný úspěch.

Turnaje se zůčastnilo celkem 8 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin. Hrálo se každý s každým na 2 hrané sety do 25 bodů. Ze skupiny postoupily první 2 týmy, přičemž 1. tým A skupiny hrál s druhým týmem skupiny B a opačně. Vítězové těchto duelů pak hráli o 1. místo, zatímco poražení si to rozdali o místo 3. Naše družstvo hrálo ve skupině A s týmy BAGO, LOLIPOP a SKV Radhošť. Hned na úvod jsme si připsali přesvědčivé vítězství nad týmem LOLIPOP, za něž nastoupil i Michal Ručka, známý a úspěšný Beach volejbalista. V druhém utkání skupiny jsme podlehli týmu BAGO a o našem postupu ze skupiny tak musel rozhodnout až poslední zápas s Radhoštěm. V prvním setu jsme jim nedali naději, ale jejich hra nás ukolébala a druhý set jsme nakonec ve vítězný proměnili jen tak tak.

Soupeřem v boji o finále nám tak byl vítěz skupiny B. Tuto skupinu vyhrál tým Wanted. Tedy soupeř nám dobře známý ze všech turnajů, které se tu v okolí odehrávají. Téměř vždy, když jsme se s nimi střetli, narazili jsme. Měli jsme jim co vracet. Zápas to byl nesmírně vypjatý a jak se říká vyhecovaný. Oba týmy moc chtěly. První set jsme měli rozehraný skvěle, ale v závěru jsme neproměnili dokonce 3 set bally a set jsme nakonec soupeřům nechali v poměru 26:24. Atmosféra v druhém setu se už dala skoro krájet, byli jsme znovu mnohem lepším týmem a znovu jsme šli do koncovky s jistým vedením. Závěr nám opět maličko nevyšel, naštěstí jsme tentokráte zvrat nepřipustili a vyhráli 25:22. Rozdílem jediného míče jsme se tak dostali do vysněného finále.

Jenže tak, jak jsme my porazili Wanted, porazilo i družstvo BAGA svého protivníka a ve finále jsme se tak znovu utkali proti nim. Po zápase s Wanted jsme byli skvěle rozjetí, protože to byl bez pochyby nejpohlednější volejbal za celý den, který tam kdo předvedl. Bohužel nás pak zabrzdila dlouhá přestávka, pořadatelé chtěli poslední zápasy dohrát na centrálním hřišti. Vznikla tak velká časová prodleva, po které se dohrávalo ještě jedno utkání, boj o 5-6. místo, po něm už utkání o bronz a až nakonec finále. Myslím, že tahle nucená pauza nám moc k duhu nešla, protože za celý den už toho měli všichni celkem dost a odehrávat poslední zápas kolem 17:00... No přesto jsme hráli opět velmi dobře a první set vyháli 26:24. V následném setu jsme již měli trošku smůly a podlehli Bagistům 25:27. Po celý průběh utkání měli Bagisti neskutečné štěstí... Bylo až k nevíře, kolik zdánlivě ztracených míčů dokázali ještě zahrát. 3. set byl znovu vyrovnaný. Únava však asi víc postihla nás, v koncovce jsme vyprodukovali spoustu nevynucených chyb, ať už to byly špatné nahry nebo smeče do zámezí, na soupeře a jejich kopec štěstí jsme byli krátcí a podlehli jim ve zkrácené sadě 12:15.

Tým Baga se tak radoval s konečného prvenství, ale ani my jsme smutnit nemuseli, protože druhé místo z turnaje "O pohár starosty Dolní Bečvy" je víc, než jsme mohli čekat. V boji o bronz uspěl tým Wanted.