#13.kolo - Z venku opět s prohrou

24. února 2007 v 21:41 | Kapitán |  sezóna 06/07
HOŠŤÁLKOVÁ - HORNÍ BEČVA

#13.kolo okresního přeboru mužů 3:0 (25:16, 25:15, 25:19)Tak sezóna se nám chýlí ke svému konci. Už zbývá jen poslední zápas za 14 dní a náš první rok v Okresním přeboru bude minulostí. Tímto úvodem jsem chtěl jen naznačit, že nám to snad skutečně tak nějak dochází a snaha odvést na hřišti dobrý výkon je vidět. Do Hošťálkové jsme víceméně pro body nejeli, to by byl asi přehnaný optimismus, nicméně urvat nějaký ten setík, to by byl úspěch. Takové byly předzápasové ambice. Na zápas se snáma vypravil i náš trenér.

Hošťálkovou jsme měli všichni v paměti z našeho domácího utkání, kdy si z nás dělali vyloženou bžundu svými dokonale zvládnutými útoky, tenkráte bylo zahodno velmi pochválit jejich mladého nahravače, který měl o hře obrovský přehled... Dnes jim však chyběl a bylo to opravdu znát. Nicméně tím nechci nijak hanit jejich dalšího nahravače, to bych si nedovolil. Náhra byla přesná a pěkná, ale domácí hráči se prostě nemohli pouštět do těch pestrých a atraktivních kombinací, jako tomu bylo u nás. Museli hru zjednodušit a to nám káplo do noty.

Abych se dostal k samotnému průběhu. V úvodu jsme jako vždy působili možná trošičku zakřiknutě. Nechali jsme je odskočit na rozdíl několika bodů. Pak jsme se sklidnili, našli svůj rytmus a postupně začli hru vyrovnávat, dokonce se nám podařilo výborným servisem a několika přímými body z podání ono manko z úvodu ztenčit. Jenže pak to přišlo... Ne, tentokráte nebudu mluvit o naší krizi, ikdyž ta stím taky maličko souvisí, na servis se postavil hráč, který míč ztotožnil z dělovou koulí. Přesto že jsme na přihrávce měli naše nejlépe přihrávající hráče, nikdo nedokázal tuhle dělovku zkrotit a odbít v požadovaném směru. Mnohdy se z pod míče jen zaprášilo, když razantně bez zásahu dopadl na zem. Tak razantní servis to byl. Prostě nám tam z přehledem nasázel asi 6 es, než se nám jeho chybou nebo nějakým zázrakem podařilo otočit. Jenže tahle šňůra začla uprostřed setu a když bylo po všem, najednou šlo o koncovku. Následná tahanice už k ničemu nevedla atak výsledek 25:16 byl pro nás v prvním setu konečnou.
Domácí začali druhou sadu podáním. Koho jiného by asi na servis mohli postavit, než pana Raketový servis? No jo... zase on a zase neskutečné problény s příjmen. Děvčata z Hošťálkové otáčeli čísilka stále na jedné straně, bylo tam už 6:0, když jsme vzali alespoň Time Out. Nic důležitého jsme si neříkali, protože obrana prostě nebyla možná. Požadovaný efekt se však dostavil, protože v následné rozehře jsme hned otočili. Jenže tu zas bylo manko jak ***. No, pořád to byl úvod a dalo se něco dělat. Pokyn z lavičky zněl tentokráte servis neriskovat a hrát na jistotu. I přesto jsme však nejedno podání pokazili. To se nám stalo pro vývoj druhé sady zřejmě osudným, protože tímhle točením jsme docílili tak akorát toho, že se na servisu velmi záhy objevil pan Raketový servis a to neznamenelo opět nic jiného, než několik dalších přímých bodů z podání. Co se dělo dál? Jakoby nic zase vyrovnaná partie a koncovka. 25:15 je krutá pravda.
Po dvou předchozích, co do skóre jasně prohraných setech, byl před náma set číslo 3. Domácí od začátku působili klidným dojmem, ostatně jako po celý zápas, nicméně jisté ukolébání na nich bylo patrné. Možná právě to zapříčinilo, že jsme od samého začátku měli v setu navrch, dokonce jsme i dlouhou dobu vedli. Bude to rutina, ale já to risknu... Pan Raketový servis nám prostě opět zavařil. Se štěstím jsme ho z trůnu sesadili maličko dříve. Domácí tak odskočili "jen" na rozdíl 3 bodů. 17:14 byl aktuální stav. Jenže naše lehké podání soupeři nedělalo žádné potíže. Vždy ho lehce zpracovali, teda pokud tam vůbec doletělo :) , a poslali na naši polovinu. V závěru setu přišla naše oblíbená krizička na smeči, k tomu všemu nám pan rozhodčí pískl špatné postavení, nevídanou to věc v Okresním přeboru, a bylo vymalováno, 25:19.
Ikdyž výsledky v jednotlivých sadách vypadají opravdu hrozivě, výkon z předchozím vystoupením proti Austinu byl o 100% lepší. Blokařská činnost byla poněkud slabší, ale proti zkušeným hráčům se šikovným zápěstím se zázraky dělat nedají. Také nás může hodně mrzet naše nesehranost, ale ta je pouze a pouze v našich rukou. Pokud bude disciplína, pravidelné tréninky v hojném počtu a pokud se budeme zúčastňovat dalších volejbalově prospěšných aktivit, to by bylo, aby jsme brzy nesklízeli plody naší práce. V této sezóně nám už ale nezbývá, než jen doufat, že na závěr uspějeme proti MEZu Vsetín. Přijďte nás povzbudit a pomoci nám tak k vysněnému prvnímu triumfu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.