#11.kolo - Vítězství nadosah ruky!

10. února 2007 v 3:36 | Kapitán |  sezóna 06/07
HORNÍ BEČVA - HOVĚZÍ

#11.kolo okresního přeboru mužů 2:3 (23:25, 25:23, 25:21, 14:25, 9:15)

Ano, tak jako v prvním kole, když jsme jeli do Hovězího, tak i dnes 9.2. 2007 jsme měli neskonalou chuť na hovězí na hříbkách :) Do zápasu jsme opět chtěli dát všechno a rozradostnit konečně přihlížející diváky. Bohužel, museli jsme z mnoha důvodů nastoupit opět v okleštěné sestavě a s prázdnou střídačkou, což by se s našim hráčským zázemím a v domácím prostředí stávat nemělo. Jenže do profíků máme daleko a život je tak otázkou priorit.

První a druhý set, jak napovídají čísla z titulku byl velmi litý boj! Mylím, že se bylo naco dívat a že kvalita předváděné hry byla solidní. Atmosféra na hřišti se v každé koncovce dala krájet. Své opět přiložila i paní rozhodčí, když zejména ve druhém setu vynesla pár velmi zvláštních verdiktů... Stěžovat si ovšem nebudu, protože myslím, že obě strany na tom byly v podstatě stejně. Jednou se upískla nám, posléze zase soupeři, abych byl objektivní. První set jsme v koncovce projeli, druhý set jsme v koncovce vydřeli. Stav byl 1:1 a my se zdviženou hlavou kráčeli do třetího setu.

Hned na úvod bylo znát, že hráči Hovězí nečekali tak tuhý odpor a že jsou velmi překvapeni našim vítězstvím ve druhém setu. Hra už tady začla být velmi neurovnaná z obou stran a jen výjimečně byly k vidění ony pohledné akce z předchozích setů. Nicméně jsme byli mnohem úspěšnější a než se kdo nadál byl stav asi 16:8, čímž bylo v třetím setu v podstatě rozhodnuto, protože zázraky se nědějí a snad ani MY už takové vedení ztratit nedokážem. V koncovce se sice potvrdily naše nervózní závěry, to když jsme soupeře nechali stav kosmeticky upravit na čtyř bodový rozdíl. 25:21.

Vedli jsme tedy 2:1 na sety a vítězství se zdálo být mnohem blíž, než by kdo čekal. Soupeř mohl být ještě stále zaskočen a nám stačilo vyhrát už jen jediný set! Hosté se ale z prožitého šoku oklepali velmi rychle, kdežto my jsme se asi zase s případnou výhrou nechtěli smířit. Sám na sobě jsem pocítil takové "vychladnutí" z předchozího velmi snadno získaného setu. Řekl bych, že spoluhráči na tom byli do jednoho stejně, protože hra najednou ztratila náboj. Celý manšaft zkoprněl a my nevěděli, co hrát. Tento set byl prostě strašný... Jen těžko jsme hledali pohodu z třetího setu. Výsledek 14:25 vypadá krutě, ale je zcela spravedlivý.

Čekal nás tedy rozhodující set, buď všechno nebo nic. Psychika mužstva však utrpěla těžký šrám a i přesto, že jsme se snažili uklidnit, zjevně to k žádanému výsledku nevedlo. Opět na hřiště nastoupilo 6 dřevěných sloupů, které byly ke všemu pekelně nevrlé. Řvaní a jadrné pokřiky zejména mezi Dušanem a Péťou ke zlepšení nevedly a předváděná hra s volejbalem měla společného pramálo. Prostě to zas na nás sedlo a né a né! Nešlo to horem, nešlo to bokem, nešlo to smečařům, nešlo to nahrávačům a 5 zkažených servisů po sobě na naši straně už hovoří za vše! Hráči z Hovězí měli pevnější nervy a týpka s číslem 9, jistého Januše, který zaznamenal odhadem 15 přímých bodů z podání a na smeči se takřka nemýlil. 9:15 je výsledek jasně znějící pro hosty.

Po minulém utkání z Atletikem jsem náš výkon chválil. Po dnešku si troufnu řící, že jsme šli opět nahoru. Velká škoda je, že vskutku nebyl nikdo na prostřídání, protože čerstvý vítr do plachet by se ve chílích nejtěších mohl dost dobře hodit. Také chyběl náj nejvyšší hráč Honza Masařík, který se nedostavil bez omluvy. Nebyl tak nikdo, kdo by na bloku alespoň potrápil zmiňovanou devítku. Naprosté absolutorium si ale podle mě zaslouží naše Kuře - Michal Dvořák. Kdyby hrál celou dobu tak, jak hrál dnes... možná už na první vítězství nečekáme. Takhle zahrát zápas jsem ho ještě neviděl. Konečně využil svých parametrů, smečoval razantně z obrovské výšky nad blokujícími hráči. Dnešní zápas mu prostě sedl, jen tak dále!

Závěrem musím poděkovat dívákům, kteří nás přišli podpořit. Nikde, kde jsme zatím hráli podobnou kulisu nemají.