#10.kolo - Přeborník se nevytáhl

9. února 2007 v 0:08 | Kapitán |  sezóna 06/07
HORNÍ BEČVA - Atletiko VSETÍN

#10.kolo okresního přeboru mužů 1:3 (15:25, 25:20, 21:25, 23:25)

V tomto utkání jsme se střetli s loňským přeborníkem. Již v prvním kole jsme se ale přesvědčili otom, že se s nimi dá hrát vyrovnaná partie, to když nás sice porazili 3:0, ale v žádném setu neměli vyloženě navrch. Dalo se čekat utkání vyrovnané, ve kterém budou rozhodovat maličkosti, ikdyž naše sestava nebyla opět optimální. Bez 3 hráčů základní sestavy a pouze s jedním hráčem na střídačce, který byl vlastně také povolán ze zálohy - Zdeňa Komňacký. Hned na začátek se naskytla drobná potíž, když soupeř bez jakékoliv omluvy nedorazil na plánovaný začátek zápasu. Asi to arogantní chlapci ze Vsetína nepovažují za nutnost ohlásit zpoždění... Mají holt ve zvyku každého porážet 3:0 s tím, že jsou hotoví do hodinky :) Při jejich nástupu na hřiště jsme se maličko polekali, protože přijeli s nám dobře známým borcem, který si na přebor odskočil z krajské soutěže.. Levorukým bloňdákem, který se tu na jednom z turnajů prezentoval se svým týmem bezchybným výkonem. Inu situace byla taková a šlo jen o to, jak si s tím my poradíme.

1. set tedy začal asi s půl hodinovým zpožděním. Hned na úvod se bylo na co dívat. Oba týmy se tahaly o každý míč až do asi devátého bodu. To se k podání dostala právě ona zmiňovaná Vsetínská akvizice a řádně nám svým plachtícím podáním zatopila. Můžu říct z vlastní zkušenosti... Míč si v pohodě plachtil vzduchem a z když už se zdálo, že bezproblémově přistane na přichystaných prstech zničeho nic změnil směr, čímž pochopitelně "pokazil" přihrávku :) No nebudu to rozpitvávat a prodlužovat, prostě tímto podáním se nám trhli na neuvěřitelný rozdíl, který už jsme smazat nedokázali a prohráli jsme tak o hrozivých 10 bodů.

Nicméně až na ten přítah jsme s hrou mohli být spokojeni... Průběh byl v podstatě stejný, rychlý spád a řada pěkných akcí. Jen s tím rozdílem, že se z naší strany začla víc používat hlava. Začali jsme ulívat. Myslím, že ani jednu povedenou ulívku soupeř nezachytil. Je to tým, který staví zejména na obrovských zkušenostech a celkovém přehledu o hře. Pohybem v poli vynikat ani nemohou... To vše vedlo k překvapivé výhře v poměru 25:20.

Do třetího setu jsme asi nastoupili s vědomím, že jsme svoje uhráli a že asi ani nic víc se od nás nečeká. Maličko ukolébaná hra vedla k celkem rychlému vedení hostů. Naše tempo se sice stupňovalo a náskok jsme pomau ukrajovali, avšak zmiňovaná zkušenost nám žádný zvrat nepovolila. 21:25 byl výsledek třetího setu.

Pomyslná houpačka se však houpala dále! Protože set číslo 4 byl opět úplně jinačí šálek kávy. Předváděná hra stále neztrácela náboj. Akce střídala akci. Solidně zaplněné tribuny se nás snažily povzbuzovat, jak jen to šlo! Neustále byl však stav vyrovnaný. Až asi kolem patnáctého bodu se hostům podařilo odskočit na dvoubodový rozdíl. Nechtěli jsme ale prohrát a v podstatě hned po oddechovém čase jsme to otočili zpět. Bylo těsně před koncovkou a přetahovaná ještě chvíli pokračovala. Za stavu 21:21 se nám povedl krásný a tvrdý útok na který soupeř neměl šanci a když jsme posléze vystavili jejich smečaři stopku na bloku, mohlo se zdát, že drama bude pokračovat v pátém setu. Jenže opak byl pravdou. Opět zapracovaly nervy. Zatímco Atletiko v klidu přijalo další servis a složilo míč na palubovku, my jsme podání zpracovali špatně, výsledná nahra dokonalá taktéž nebyla a když už mírně zabržděný smečař trefil míč pouze do pásky byl stav 23:23. Jenže co víc... další rozehra proběhla jak přes kopírák a z následného podání se vyklubalo eso. 23:25 byl konečný výsledek.
I z 10. utkání nám nezbylo tedy nic jiného, než opět odejít ze sklopenou hlavou. Slabou náplastí může být fakt, že jsme snad prolomili domácí prokletí, když jsme uhráli alespoň set. Celkový dojem ze hry je však dobrý... i podle pozápasových ohlasů to byl asi náš nejlepší výkon. Také si myslím, že tentokráte Dušan Křenek v roli nahravače obstál na výbornou a nebýt několika zmatků a taktických chyb v poli, kdy ještě nejsme tak zcela zvyklí nato, že jsou situace, kdy celý zadní prostor hlídají jen 2 hráči, tak to vše mohlo vypadat ještě lépe. Příští kolo nás čeká další z řady vyrovnaných protivníků - Hovězí. Dočkáme se první výhry? Těšíme se na minimálně podobnou kulisu diváků a lidí, kterým Bečvanský volejbal není lhostejný.