#8.kolo - Sympatický výkon

20. ledna 2007 v 0:33 | Kapitán |  sezóna 06/07
KELČ - HORNÍ BEČVA

#8.kolo okresního přeboru mužů 3:1 (25:19, 20:25, 25:16, 25:17)


Na dnešní zápas do neznámého prostředí se s náma vydal i náš trenér. Spadl mi tím menší kámen ze srdce, protože já zápasy koučuju velmi nerad, ikdyž nás bylo jen 7 a možnost střídání byla tak pouze jediná, myslím si, že z pozice hráče na hřišti nemůžu objektivně určovat taktiku střídání. Další nespornou výhodou je, že nás trenér vidí při zápase a dokáže každému hned říct, co zlepšit a na čem se na tréninku bude pracovat.

První set nebylo vůbec žádné rozkoukáváníčko, ale začlo se hned na plný plyn. Domácí byli zjevně rozehřátí. My, i přesto, že jsme halu našli jen tak tak a teprve jsme se do provozní teploty dostávali, odolávali jsme a drželi se soupeřem krok. Hrál se podle mne atraktivní volejbal s pestrými kombinacemi na síti. Maličkým handicapem byl však pro nás nízký strop jejich haly. Spousta příjmů a vybraných smečí skončila právě na stropě, což samozřejmě znamenalo bodovku pro Kelč. Podmínky však byly pro oba týmy stejné, museli jsme se stím vyrovnat a hrát dál. Hráli jsme opravdu dobře. Výsledek 25:19 je mi malou záhadou...

Další set byla opět výborná podívaná. Podařilo se nám hned v úvodu soupeře překvapit, zejména výborným blokem a podáním jsme se dostali na odstup několika míčů, který jsme s přehledem drželi po celý jeho průběh. Přišla však koncovka, kdy jsme si z náskoku nechali asi 3 body ukrojit. Včasným zásahem do hry (oddechovým časem) jsme se ale společně uklidnili a víceméně jasné vítězství si už nenechali vzít.

Podle mě jsme v tu chvíli měli menší psychickou výhodu, kterou jsme ale špatným začátkem nedokázali patřičně zužitkovat. Tak, jak jsme předtím měli po celou dobu navrch my, měli teď otěže zápasu v rukou hráči Kelče a jistě směřovali k vítězství v sadě.
Nechtěli jsme složit zbraně. Byli jsme odhodláni jít do pátého setu, jenže nám zase nějak utekl začátek. Když byl z ničeho nic stav 8:3, šlo již dělat máloco, protože tito hráči jsou zkušení a kvalitní. Dle předpokladů i přes veškerou snahu a různá taktická střídání se nám náskok smazat nepodařilo, ba naopak, v závěru jej soupeř ještě nepatrně navýšil, čímž ukončil celý zápas.
V dnešním zápase jsme udělali spoustu hloupých a zbytečných chyb. Nechodili jsme dobře vykrývat smečující hráče.. víceméně celá smečařská činnost nebyla ideální. Naše rozehry byly v některých případech velmi zbrklé a soupeři jsme mnohdy dali míč zcela zadarmo. Přes všechny tyto nedostatky můžu najít i pozitiva. Například servis, někteří jsme začali podávat s výskokem a mnohdy to slavilo úspěch. Bloky byly dnes taky solidním základem, i když kdyby byly někdy rychlejší, mohlo být ještě veseleji :) Celý zápas bych jako takový zařadil mezi naše lepší výkony. Měsíční pauza nám snad šla k duhu a zdá se, že se blýská na lepší časy.
Tímto nepřímo zvu všechny, kteří mají čas, aby se na nás přišli podívat a povzbudit 26.1. 2007, kdy se u nás prezentuje družstvo Pozděchova. Jednou to prolomit musíme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pzlsvl pzlsvl | E-mail | Web | 17. června 2009 v 3:12 | Reagovat

dG88bP  <a href="http://whfmrjpievlc.com/">whfmrjpievlc</a>, [url=http://pqipbxgcyqdj.com/]pqipbxgcyqdj[/url], [link=http://argvlinqmqfg.com/]argvlinqmqfg[/link], http://fghhcytlxbqs.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.