1. prosince 2006 v 0:52 | Kapitán |  sezóna 06/07
30.11. 2006

AUSTIN VSETÍN B - HORNÍ BEČVA
5.kolo okresního přeboru mužů: 3:1 (25:17,19:25,25:21,25:23)

Dnes jsme se vydali na druhou ze tří cest do Vsetína. Postavilo se nám B mužstvo Austinu Vsetín, jehož áčko hraje krajskou soutěž. Trenér s námi tentokráte neodcestoval, protože hrací čas - 16:30 nebyl vyhovující. Nastoupili jsme v klasické sestavě bez Honzy Chovance, který má pochroumané koleno a bez Karla Kubáně, jemuž v účasti zamezilo studium.

Ze soupeře jsme před zápasem měli patřičný respekt, protože tyhle "béčka" bývají často posíleny i o některé opory z řad A týmu. Když jsme však nastoupili k rozcvičce na hřiště, respekt se vytratil. Byli to v podstatě stejní kluci, jako my. Žádná výšková převaha a snad ani vyčnívající individualita, to bylo patrno alespoň před zápasem. Do prvního setu jsme tak mohli jít s klidnou myslí..

Nám vždy chvilinku trvá, než se začneme na zápas 100% koncentrovat, potvrdilo se to i v tomto utkání, protože jsme hned záhy prohrávali asi o 3 body, z toho jsme se však dokázali dostat a hru jsme rychle vyrovnali. Až do doby, kdy se na podání postavil nahrávač soupeře, kterým nás "přitlačil" plachtícím podáním, ze kterého zaznamenal snad 7 přímých bodů v řadě! Balón se ve vzduchu naprosto nepředvídatelně kroutil a nebylo možné jej na rukou zkrotit tak, aby letěl požadovaným směrem... Po této neuvěřitelné sňůře jsme hru opět vyrovnali, ale čas nám nezbyl navíc, než na kosmetickou úpravu skóre na 25:17. První set byl za námi.

Do druhého setu jsme vlétli doslova "po hlavě". Od samého začátku jsme byli týmem, který měl navrch. Po celou dobu jsme vedli a neřipustili jsme žádné drama ani v koncovce!! Což je proti předešlým utkáním minimálně překvapivé, ale milé zjištění. V tomto setu udělal zejména soupeř spostu nevynucených chyb, čímž nám vítězství 25:19 značně usnadnil.

Bohužel do třetího setu jsme nebyli schopni přenést klid z vyhrané druhé sady a opět jsme maličko nezvládli začátek, kdy nám sopueř odskočil opět o 3 body, tento malý náskok se však ukázal být rozhodující, protože následující průběh byla totální přetahovaná. Udělali jsme bod, udělal ho i Austin. Sotva jsme dva body stáhli, Austin hned nato o další 2 utekl. To celé nevedlo k ničemu jinému, než k prohrané sadě v poměru 25:21.

Byla tak před náma nelehká úloha. Austin vedl 2:1 a čtvrtým setem mohl zápas ukončit. Byli jsme maličko dole a ani tentokráte se začátek setu ani trošku nepovedl. Opakoval se takřka stejný scénář - sposta našich (i hloupých) chyb a výrazné vedení Austinu od samého začátku, které si udrželi v podstatě až do koncovky. Za stavu asi 23:17 jsme skusili takticky prostřídat. Místo Tomáše Kleina jsem na hřiště (né poprvé) poslal Honzu Masaříka, který společně s Michalem Dvořákem vytvořili na bloku nepropustnou hráz a úspěšně čelili jednomu útoku za druhým. Zejména díky tomu jsme se vyburcovali k mohutnému finiši. Bohužel pro nás se soupeři na X-tý pokus povedlo s obrovským štěstím vytlouct náš blok a přiblížit se tek na krůček vítězství. Stav 24:22. Následnou bodovku jsme ještě sice využili, ale už ani Austin se nenechal zahambit, čímž nám uštědřil další těsnou porážku. Zápas jsme prohráli - tentokráte 3:1.

Dle mého názoru jsme ještě v poli nehráli nikdy tak špatně, jako dnes. Spousta přímých bodů z podání, velmi mnoho "nečapnutých" úlivek a chyby při obranném postavení.. Zejména to jsou důvody naší dnešní porážky. Naopak se mi líbila zvládnutá koncovka a pocit, že už snad konečně hrajem v klidu...